rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

Płaski brzuch w miesiąc - ćwiczenia

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Jak osiągnąć wymarzony efekt? Spróbuj naszych ćwiczeń, a już po miesiącu zaczniesz widzieć efekty

Pozycja stolika z pracą nóg, ramion i brzucha

Przyjmij pozycje stolika, dłonie powinny znajdować się pod barkami, palce skierowane w stronę stóp, znajdujących się pod kolanami i rozstawionymi na szerokość bioder. Biodra unosimy do góry, tak by tworzyły jedną linię z tułowiem i udami. Mocno napinamy pośladki. Robiąc wydech, opuszczamy jednocześnie biodra i unosimy wyprostowaną nogę, uginamy łokcie. Ćwiczenie powtórz po 6 razy na każdą nogę.

odwrócona deska

Odwrócona pozycja deski z unoszeniem

W pozycji siedzącej oprzyj stopy o podłoże. Dłonie ustaw za sobą, tak by znajdowały się pod barkami, palce skieruj w stronę stóp. Unosimy biodra i trzymamy je nad podłożem, prostując nogi staramy się przenieść biodra za ramiona. Pozycje utrzymaj kilka sekund, wróć do pozycji wyjściowej, ale nie opuszczaj bioder. Powtórz ćwiczenie 6-8 razy.

Ćwiczenie angażuje

mięśnie brzucha

. Ręce i nogi pomagają utrzymać stabilizację.

ćwiczenie na skośne mięśnie brzucha

Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha w podporze bocznym

Połóż się na lewym boku i oprzyj na przedramieniu. Druga dłoń wędruje za głowę, nogi wysunięte do przodu. Wykonując wdech, nogi unosimy nad podłoże. Z wydechem, kolana przyciągamy do klatki piersiowej, jednocześnie prostując ramię, na którym się opieramy. Nogi prostujemy, nie opuszczając ich. Ćwiczenie powtórz 6 razy, a następnie zmieniamy strony.

gwiazda

Gwiazda - wzmacnia

mięśnie brzucha

W pozycji bocznej deski, podpieramy się na dłoni. Robiąc wydech unosimy prawą nogę ponad biodro, a ramię podnosimy pionowo w stronę sufitu. Opuszczamy nogę i ramię, cały czas pozostając w pozycji deski. Ćwiczenie powtarzamy po 4 razy na każdą stronę.

pilatesowe ćwiczenia na mięśnie brzucha

Pilatesowe single-leg stretch z oporem ramion

Ćwiczenie bardzo dobre na dolne partie

mięśni brzucha

.

Kładziemy się na plecach, zginamy kolana i przyciągamy je do klatki piersiowej. Unosimy głowę i barki, wzrok skierowany jest na pępek. Pomiędzy brodą i klatka piersiową powinna zostać przestrzeń wielkości jabłka. prostujemy prawą nogę i wytrzymujemy w tej pozycji 45 sekund. Drugą nogę opieramy o słonie i mocno odpieramy jej napór. Zmieniając nogi, utrzymuj uniesiona głowę i ramiona. Wykonaj 16 zmian.

pozycja deski

Pozycja deski

Ćwiczenia wzmacnia brzuch, tułów, obręcz barkową, ramiona.

Przyjmujemy pozycję deski na wyprostowanych ramionach. Dłonie musza znajdować się pod barkami, tułów z nogami i głową tworzą jedna linię. Biodra nie mogą być opuszczone. W takiej pozycji wytrzymujemy 10-30 sekund, cały czas spokojnie oddychając.

 Aleksandra Żelazo
ekspert portalu www.fit.pl

www.trenerka.info

tagi: płaski brzuch, ćwiczenia na brzuch, brzuch, ćwiczenia modelujące brzuch, ćwiczenia
Skomentuj ten artykuł Wszystkie komentarze Zobacz inne dyskusje
Świetny zestaw! Deska w różnych wariantach to super ćwiczenie, które wzmacnia mięśnie nie obciążając przy tym tak bardzo kręgosłupa jak klasyczne crunche. A dla tych, którzy szukają naprawdę intensywnego treningu mięśni brzucha polecam: http://www.bodyplan.pl/skuteczne-cwiczenia-miesnie-brzucha/

bodyplan | 2014.07.31, 11:20:22
Ehh, próbowałam już wielu rzeczy, diety, ćwiczeń, ale mimo tego, że jestem szczupła, na co długo pracowałam, to i tak mam oponkę na brzuchu... jedyne miejsce, które nie schudło :( ćwiczę i ćwiczę, ale bezskutecznie, nic się nie zmienia, ale może jeszcze spróbuję :)

daktylia | 2016.08.08, 13:28:04
POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:
Znasz już nowe wyzwanie na płaski brzuch w 30 dni?
Znasz już nowe wyzwanie na płaski brzuch w 30 dni?
Trening mięśni brzucha
Trening mięśni brzucha
Najlepsze i najgorsze ćwiczenia na brzuch
Najlepsze i najgorsze ćwiczenia na brzuch
Podejmij wyzwanie - płaski brzuch
Podejmij wyzwanie - płaski brzuch
7 ćwiczeń do idealnego brzucha!
7 ćwiczeń do idealnego brzucha!
Szybki trening mięśni brzucha
Szybki trening mięśni brzucha
Brzuszki na 5 sposobów
Brzuszki na 5 sposobów
Wyrzeźb swój brzuch! 5 prostych ćwiczeń
Wyrzeźb swój brzuch! 5 prostych ćwiczeń
Jak wykonać 300 brzuszków?
Jak wykonać 300 brzuszków?
Płaski brzuch i zgrabne nogi - ćwiczenia dla każdego
Płaski brzuch i zgrabne nogi - ćwiczenia dla każdego