portal fitness

Nowe dyscypliny na igrzyskach w Soczi
Podczas najbliższej olimpiady w Soczi zobaczymy trzy nowe dyscypliny sportowe. Obradujący w Durbanie Komitet Wykonawczy MKOl oficjalnie włączył do programu slopestyle w snowboardzie i na nartach oraz snowboardowy slalom równoległy 

SlopestyleW nowych dyscyplinach olimpijskich wystartują kobiety i mężczyźni.

MKOl nie zdecydował się na wprowadzenie drużynowych zmagań w narciarstwie alpejskim. Przesądziły względy techniczne takie jak przeciążenie tras i konieczność zachowania terminów rezerwowych podczas 15 dni trwania igrzysk.

Jeszcze w kwietniu MKOl dołączył do programu olimpijskiego skoki narciarskie kobiet, narciarski halfpipe kobiet i mężczyzn, sztafetę mieszaną w biathlonie oraz drużynowe saneczkarstwo i łyżwiarstwo figurowe.

Dodatkowo rozszerzeniu może ulec program letnich igrzysk olimpijskich. W Durbanie MKOl zatwierdził listę ośmiu dyscyplin kandydujących: baseball i softball , karate, jazda na rolkach, wspinaczka, squash, wakeboarding i wushu.

Najważniejszą decyzją w Durbanie ma być jednak wybór gospodarza zimowych igrzysk. Wśród kandydatów są francuskie Annecy, południowokoreański Pyeongchang i Monachium.

www.fit.pl
 

  1. FitMix
  2. Fitness
  3. Sport