portal fitness

Grażyna Dobroń
Zdrowym być, to nie oznacza mieć tylko zdrowe ciało. Zdrowie człowieka to także jego duchowość psychika i uczucia. Tylko pielęgnując i rozwijając te cztery sfery możemy doświadczyć harmonii życia - mówi Grażyna Dobroń, dziennikarka radiowej Trójki.
Dziennikarka od lat związana z radiową TRÓJKĄ. Słuchaczom znana dzięki przygotowywanym i prowadzonym przez siebie audycjom (m.in. Przychodzi Dobroń do lekarza, Zdrowym być, Instrukcja obsługi człowieka, Dobronocka).

Jest pierwszym dziennikarzem z Polski, będącym laureatem prestiżowego wyróżnienia - Grand Prix w 13 edycji konkursu radiowego organizowanego przez Międzynarodowy Uniwersytet Radiowo - Telewizyjny (URTI) działający pod egidą Radio France. Nagrodzona audycja, zatytułowana Fire walk, czyli boso przez ogień, była transmisją z "próby ognia", jaka odbyła się podczas Trójkowego weekendu w Szklarskiej Porębie, podczas którego słuchacze Programu III pokonując własne słabości, poddawali się obrzędowi przejścia przez rozżarzone węgle. W uzasadnieniu werdyktu Jury podkreśliło oryginalność tematu oraz wyraziło uznanie dla "mistrzostwa w prowadzeniu audycji na żywo, ujmujący i przyjazny wydźwięk oraz rytm reportażu".

Na przestrzeni lat przyzwyczaiła do siebie słuchaczy ciepłym i pogodnym głosem oraz proponowanymi w swoich audycjach tematami. - Urodziłam sie by zdrowo żyć, kochać siebie i ludzi, pomagać i służyć im, mam szczęście - robię, to co lubię, ćwiczę jogę, zdrowo jem i cieszę się z każdego dnia - pisze o sobie na internetowych stronach radia. W audycjach pani Grażyny dominują dobre wiadomości i pozytywne nastawienie. Autorka zaprasza na antenę lekarzy, kosmetyczki, dietetyków oraz psychologów, aby doradzić słuchaczom, jak dbać o zdrowie i urodę, a także pomóc "zwykłym" ludziom w rozwiązywaniu ich małych i dużych problemów.

W swojej książce (wydanej nakładem wyd. Jacek Santorski & CO) pt. Na okrągło zdrowym być - Wellness po polsku, będącej wszechstronnym poradnikiem, ponad 100 specjalistów z różnych dziedzin w rozmowach z autorką, opowiada o ludzkiej kondycji, o tym jak żyć, co robić, jak być sobą w pełni.

Zdrowym być - według Grażyny Dobroń, to nie oznacza mieć tylko zdrowe ciało. Zdrowie człowieka to także jego duchowość, psychika i uczucia. Tylko pielęgnując i rozwijając te cztery sfery możemy doświadczyć harmonii życia. Pomoże nam w tym psychologia, NLP, dietetyka, kosmetologia, ale także medycyna naturalna.
  1. Diety gwiazd
  2. Gwiazdy i fitness
  3. Kulturystyka i fitness
  4. Prezenterzy fitness
  5. Sport
  6. Taniec
  7. Zdrowy Styl