rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

Jaki strój na Nordic Walking?

Spacer z kijami może być doskonałym rozwiązaniem na złapanie chwili oddechu po suto zastawionej wigilijnej kolacji. Choć spacer z kijkami można uprawiać praktycznie w każdym stroju, nie znaczy to, że w każdym będzie ci wygodnie. Jak więc skompletować strój do Nordic Walkingu?

Nordic Walking zimąNordic Walking zdobywa w Polsce co raz większą popularność. Umiejętne użycie kijków angażuje podczas spaceru dodatkowo górną część tułowia, co w sumie daje aktywność około 90% mięśni. Taka forma ruchu odciąża stawy, dlatego polecana jest zwłaszcza seniorom oraz osobom chcącym w przyjemny sposób zadbać o kondycję fizyczną i zdrowie.

Dziś widok osób spacerujących z kijkami mało kogo już dziwi. Mimo to, po raz pierwszy wybierając się na Nordic Walking wielu ludzi ubiera się niewłaściwie. Płynący po plecach pot i odciski na stopach mogą zniechęcić do każdego sportu. Dobrze więc wiedzieć jak ubrać się na spacer z kijkami.

Buty do Nordic Walking

Odpowiednie buty w dużym stopniu wpływają na komfort i przyjemność płynącą z uprawiania tego sportu. Wybierając obuwie do spaceru z kijkami musimy zwrócić uwagę na ich nieprzemakalność. O tej porze roku często przyjdzie nam pokonywać zaśnieżone i oblodzone lub błotniste i mokre trasy. Dlatego obuwie musi zapewniać też dobrą przyczepność i stabilność. Idealnie sprawdzą się buty trekkingowe.

W co się ubrać na Nordic Walking?

Każdy z nas powinien dobrać najwygodniejszy dla siebie zestaw odzieży, odpowiedni na daną porę roku. Pamiętajmy jednak, że podczas energicznego marszu z kijkami będzie nam dużo cieplej. Dlatego warto ubrać się odrobinę lżej niż normalnie, gdy wychodzisz z domu. Odpowiednim rozwiązaniem będzie odzież termoaktywna składająca się z kilku warstw.

  • Warstwa wewnętrzna - bielizna oddychająca – reguluje krążenie i odprowadza wilgoć na zewnątrz, tak by czuć się komfortowo w każdych warunkach.
  • Warstwa środkowa – bawełniana podkoszulka i lekki polar – zapewnia izolację przed zimnem.
  • Warstwa zewnętrzna – nieprzemakalna, oddychająca kurtka - chroniąca przed warunkami atmosferycznymi.

Gdy na dworze panuje mroźna aura możesz ubrać się jeszcze cieplej, ale tak by chwilę przed ruszeniem w trasę z kijkami szybko pozbyć się jednej warstwy i schować ją do plecaka. Dobrze jeśli będzie on na tyle duży, by zmieściła się jeszcze butelka wody.

Z takim wyposażeniem śmiało możesz ruszać w drogę i czerpać przyjemność z Nordic Walkingu.

www.fit.pl

tagi: odzież do nordic walking, nordic walking, bielizna termoaktywna, buty do nordic walkingu
Skomentuj ten artykuł Wszystkie komentarze Zobacz inne dyskusje


Anonimowy |
POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:
Bieganie zimą - jak się ubrać?
Bieganie zimą - jak się ubrać?
Jakie rękawice bokserskie?
Jakie rękawice bokserskie?
Modne bieganie
Modne bieganie
Jak ubrać się do Nordic Walking radzi 4F
Jak ubrać się do Nordic Walking radzi 4F
Wiosenne aktywności - w co się ubrać?
Wiosenne aktywności - w co się ubrać?
Cechy dobrego stroju narciarskiego dla mężczyzn
Cechy dobrego stroju narciarskiego dla mężczyzn
Bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych
Bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych
Dres znów modny jest!
Dres znów modny jest!
Stylowo i ciepło na rowerze
Stylowo i ciepło na rowerze
Po prostu biegnij - ekwipunek biegacza
Po prostu biegnij - ekwipunek biegacza