1 | 2 | 3 | 4 | »
Pierwszy kontakt z "narciarstwem" każdy rozpoczyna w sklepie sportowym lub wypożyczalni, dlatego przypomnę tylko podstawowe zasady jego doboru.
Buty - dopasowane do stopy (mierz w cienkiej skarpetce), wygodne, umożliwiające przy zapiętych klamrach uginanie nóg, przede wszystkim w stawach skokowych i kolanach - miękkie dla początkujących, twardsze dla zaawansowanych. Pamiętaj, że but narciarski różni się od zwykłego obuwia i może się wydawać podczas pierwszej przymiarki za ciasny i niewygodny.
Narty - o długości równej Twojemu wzrostowi lub niewiele dłuższe. Narty z wypożyczalni powinny mieć wyrównany, nasmarowany odpowiednim smarem ślizg i ostre krawędzie.
Wiązania - odpowiednie do Twojej wagi, właściwie wyregulowane. Muszą mieć odpowiednio nastawione siły wypięcia, zgodne z Twoją wagą, umiejętnościami i wiekiem, sprawdzone na serwisowym urządzeniu pomiarowym.
Kijki - o długości sięgającej do dolnej części mostka (tego w klatce piersiowej).
Właściwie dobrany, wyregulowany i przygotowany do jazdy sprzęt narciarski, to gwarancja Twojego bezpieczeństwa.
1 | 2 | 3 | 4 | »