fit.pl mobile logo

TIMEX IQ+ MOVE - RECENZJA ZEGARKA Z MONITOREM AKTYWNOŚCI

Segment zegarków sportowych zdobywa coraz większą popularność. Modele przeznaczone dla aktywnych mają jednak jeden minus - wyglądem od razu zdradzają swoje przeznaczenie. Do tego są duże i prądożerne. Timex IQ+ Move jest inny pod wieloma względami

Timex IQ+ Move wygląda jak tradycyjny zegarek wskazówkowy. Ot, taki casualowy - i do marynarki i do jeansów. Zakładając go do dresów też nie popełnisz faux pas. Zegarek ma minimalistyczny design i nie zdradza swoich funkcjonalności. Dopiero przy bliższym kontakcie mała tarcza może już coś więcej powiedzieć o jego charakterze. Połączenie klasyki z nowoczesnością jest tutaj dyskretne.

W ofercie producenta znalazły się modele damski (37 mm) i męski (41 mm). Do wyboru są trzy modele damskie oraz pięć modeli męskich. Do ulubionej tarczy można dobrać skórzane lub silikonowe paski, które za pomocą bolców uda się łatwo wymienić.

TIMEX_IQ_Move_modele

WYGODA NOSZENIA

timex-iq-2_1
Elastyczny pasek zapewnia wygodne noszenie. Mimo metalowej koperty zegarek waży niewiele i prawie nie czuje się go na ręce. Na początku musiałem nawet sprawdzać czy przypadkiem go nie zgubiłem. Być może to jednak kwestia percepcji (jestem przyzwyczajony do cięższych zegarków elektronicznych).

TO NIE TRADYCYJNY SMARTWATCH. NA SZCZĘŚCIE...

Timex IQ+ Move nie jest smartwachem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie uświadczysz tu powiadomień telefonicznych czy chociażby rejestratora GPS.

Zegarek mierzy aktywność korzystając z akcelerometru, czyli czujnika przyspieszenia, a nie jak w typowych zegarkach sportowych na podstawie danych satelitarnych. Dzięki temu urządzenia nie trzeba ładować. Zegarek zasilany jest tradycyjną baterią, która według producenta ma zapewnić minimum rok nieprzerwanej pracy.

Timex IQ+ Move jest wodoszczelny do 50 metrów. Jest też odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, a także pot. Postanowiłego poddać go podwodnym testom. Efekt? Po 24 godzinach spędzonych w szklance wody zegarek wyglądał jak nowy. Żadnych, choćby najmniejszych objawów nieszczelności. Mimo to, chyba nie zaryzykowałbym długotrwałego wciskania korony w basenie pełnym wody.

timex-iq-5_1

DOSTĘPNE FUNKCJE
Hybrydowy zegarek od Timexa rejestruje:

liczbę wykonanych kroków,
przebyty dystans,
liczbę spalonych kalorii,
fazy snu (płytką i głęboką).
Pozom aktywności widoczny jest na małej tarczy. To doskonale znane rozwiązanie z innych zegarków hybrydowych.

Zebrane dane można wyeksportować do aplikacji Timex Connected. IQ+ Move łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth LE.

 TIMEX_IQ_Move_infografika_funkcje

Do uruchomienia urządzenia i jego konfiguracji niezbędny jest smartfon z Androidem lub iOS. Po połączeniu zegarek zsynchronizuje czas z naszym telefonem. Choć instrukcja nie mówi nic na ten temat, godzinę można ustawić również ręcznie za pomocą korony, a więc dokładnie tak jak w tradycyjnym, wskazówkowym zegarku.

Hybrydowy zegarek Timexa rejestruje kroki raczej dokładnie. Jeśli coś nas niepokoi, bo na przykład 10 000 kroków zrobiliśmy zbyt szybko, czujnik ma możliwość niewielkiej kalibracji. Można zwiększyć lub zmniejszyć jego czułość. Przydaje się to zwłaszcza jeśli dużo piszemy na klawiaturze. W najwyższej czułości zdarzało mi się zaliczać kolejne kroki siedząc spokojnie przed monitorem.

Mierzenie snu poza drobnymi wyjątkami też działało bardzo poprawnie. Z dużą dokładnością zegarek rejestrował moment zaśnięcia i pobudki równo z budzikiem. Trzeba jednak pamiętać, że są to dane orientacyjne i nie traktować ich jak wyrocznię. Przykład? Dwukrotnie zdarzyło się, że zegarek zarejestrował prawie godzinny sen w trakcie dnia, w czasie gdy karmiłem dwumiesięczną córkę. Z moim snem miało to niewiele wspólnego.

 

PODŚWIETLENIE INDIGLO

timex-iq-3_1
Timex IQ+ Move wykorzystuje unikatową technologię podświetlenia znaną z innych zegarków producenta. Cała tarcza podświetla się dyskretną, niebieską barwą. Odczytanie godziny w nocy nie stanowi żadnego problemu.

 

 

TIMEX CONNECTED - WRRR...
Głównym i właściwie jedynym centrum sterowania zegarkiem IQ+ Move jest dedykowana aplikacja Timex Connected. Na początku wymaga od nas podania imienia, daty urodzin, wzrostu, wagi i przybliżonych godzin wstawania oraz kładzenia się spać.

Dalej możemy wybrać jeden z trzech poziomów aktywności. Ilość kroków czy dystans jest w nich z góry określony. Na szczęście wybrany próg aktywności można edytować i dopasować pod siebie.

Wybieramy też co ma wskazywać mała tarcza ACTIVITY. Może to być na przykład liczba kroków lub przebyty dystans (aplikacja oblicza go na podstawie liczby kroków i naszego wzrostu). Na końcu czeka nas jeszcze konfiguracja wskazań wskazówki sekundowej po przyciśnięciu przycisku podświetlania - do wyboru oprócz wspomnianych wcześniej kroków i dystansu jest jeszcze data (dzień tygodnia) i sekundy. Niestety oprócz cyfr 1 i 31 na cyferblacie z datą znalazły się już tylko kreski. Odczytanie z nich konkretnej daty to nie lada wyzwanie. Funkcja "Perfect date" może i perfekcyjne wskazuje datę, ale jej odszyfrowanie wymaga dużej cierpliwości.

 timex-iq-4_1

 

BOLESNE KORZYSTANIE Z APLIKACJI
Aplikacja Timex Connected jest czytelna i dobrze zaprojektowana wizualnie. Pod względem działania i stabilności pozostawia jednak sporo do życzenia.

Podczas testów musiałem użyć trzech smartfonów. Na dwóch pierwszych, mimo usilnych prób, nie udało się połączyć aplikacji z zegarkiem. Gdy wydawało się, że po skonfigurowaniu z rezerwowym telefonem korzystanie z aplikacji będzie już przyjemnością, pojawiły się kolejne kwiatki. Po kilku dniach aplikacja przestała wykrywać zegarek i łączenie zatrzymywało się na niekończącym się ekranie synchronizacji danych. Pomogło dopiero odinstalowanie aplikacji i jej ponowna instalacja. Niestety, cały proces konfiguracji trzeba było zaczynać od zera.

W Timex Connected nie ma żadnego ekranu logowania. Nie zakłada się też konta. Ta pozorna prostota i wygoda to tak na prawdę największe przekleństwo aplikacji, a przez to też i samego zegarka Timex IQ+ Move.

Brak indywidualnego konta użytkownika jeszcze można byłoby jakoś wybaczyć. Niestety brak kopii danych w chmurze jest jeszcze większym problemem aplikacji. Zegarek zapamiętuje dane tylko z kilku ostatnich dni. W przypadku reinstalacji aplikacji tracimy więc większość naszego archiwum aktywności. O przeniesieniu danych w przypadku zmiany smartfona też można zapomnieć.

W czasach gdy większość aplikacji opiera się na chmurze brak takich funkcjonalności bardzo mnie dziwi. 

 timex-connected-test-1

 

TIMEX IQ+ MOVE - CZY WARTO?
Hybrydowy zegarek od Timexa kosztuje aktualnie około 750 zł. Biorąc pod uwagę możliwości to rozsądna cena. Oczywiście można znaleźć tańsze, podobne produkty, ale pod względem estetyki i jakości wykonania Timex IQ+ Move jest prawdopodobnie w ścisłej czołówce.

Komfort użytkowania psuje jednak sama aplikacja. Jeśli twórcy uaktualnią ją o konto użytkownika i kopię danych w chmurze (choćby nawet eksport do darmowego Google Drive czy Dropboxa) zniknie główny argument przemawiający za wyborem oferty konkurencji.

Oceniając sam zegarek dałbym mocne 8/10 punktów. Kapryśna aplikacja sprawia jednak, że Timex IQ+ Move zasługuje całościowo na ocenę 7,5. Wybierając zegarek z monitorem aktywności na pewno warto wziąć go pod uwagę.

 

Plusy:

- klasyczny, elegancki design

- długi czas pracy na baterii (rok)

- brak konieczności ładowania

- wygoda noszenia

- skuteczny pomiar aktywności i snu

 

Minusy:

- problemy z aplikacją

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
syr.ann9

Chcesz schudnąć do wakacji? Wejdź na stronę http://www.igortreneronline.pl i oddaj się w ręce profesjonalisty! Tylko teraz do wygrania 10.000 zł! Sprawdź, nie czekaj!

Zgłoś nadużycie-
klebowska159

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz? Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
kinga.filiks

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

Szczupła, atrakcyjna sylwetka - marzenie każdego. Myślisz, że nie można tego tak łatwo osiągnąć? Przekonaj się, że można. Chcesz wyglądać atrakcyjnie i zdrowo? Jeśli tak to koniecznie wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Jest to strona najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Tylko z jego pomocą możesz osiągnąć sukces i przejść niesamowitą przemianę. Pan Igor to jedyny trener w Polsce, który zagwarantuje Ci innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe oraz fachową suplementację. Nie czekaj dłużej i wejdź na: www.igortreneronline.pl Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca! Możesz już na zawsze pozbyć się niechcianego tłuszczu, zbudować piękną, smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
kinga.filiks

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Ania Mróz

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl