fit.pl mobile logo

WIOSENNE ZASILANIE - ŁADUJEMY ENERGIĘ

Wiosna już w kalendarzu, natura budzi się do życia, a my wraz z nią odczuwamy niekiedy wiosenne przesilenie i tymczasowy brak energii? Spieszę zatem z receptą ? proponując program dla naszego ciała i umysłu

Program dla naszego ciała i umysłu; tonizujący, relaksujący, a jednocześnie zasilający naszą pozytywną energię. Już po pierwszych próbach pobudzeń czy ładowania energii, poczujemy się jak nowonarodzeni.

Załączam ruchową receptę na podniesienie energii. A być może zwiększona, dzięki pozycjom, energia i produkcja melatoniny nie tylko wzmocni nasz system odpornościowy, lecz sprawi, iż poczujemy się lekko i w pełni sił.

Energetyczne centra

Czakry to centra energetyczne w ciele człowieka, które odpowiadają za pobieranie, magazynowanie i przekazywanie energii niezbędnej do życia. Pojęcie to wywodzi się ze starożytnego indyjskiego systemu uzdrawiania, który wyróżnia w ciele człowieka siedem głównych ośrodków kierujących przepływem energii. Każdy z wirów skupia się wokół jednego z siedmiu gruczołów dokrewnych w układzie hormonalnym naszego organizmu, a jego funkcja polega na pobudzeniu wydzielania hormonu przez gruczoł. Właśnie hormony pochodzące z tych siedmiu gruczołów regulują wszystkie funkcje organizmu, z procesem starzenia się włącznie.

Podczas gdy medycyna konwencjonalna rozpatruje nasze ciało fizyczne w kategoriach chemicznych, obecnie wiadomo już, że aby zaszła jakakolwiek reakcja chemiczna, musi zaistnieć w ciele przemiana energii elektromagnetycznej. Energia ta płynie z umysłu, co wyjaśnia, jak istotny jest jego związek z ciałem w utrzymaniu zdrowia fizycznego, psychicznego i mentalnego. Tradycyjny, naukowy schemat analizowania zdrowia jedynie w kategoriach tego, co widzialne, ustępuje dziś coraz częściej akceptowanym prawdom, ze umysł i myśl poprzedzają oraz wpływają na materię fizyczną. W końcu, czym jest myśl, jeśli nie formą energii?

Lokalizacja siedmiu czakr:

 • Najniższy wir otacza gruczoły płciowe;
 • Otacza trzustkę i obejmuje brzuch;
 • Otacza nadnercze, a jego centrum znajduje się na wysokości splotu słonecznego;
 • Otacza grasicę i obejmuje klatkę piersiowa (czakra serca);
 • Otacza tarczycę i znajduje się na wysokości szyi;
 • Otacza szyszynkę i skupia się wokół tylnej podstawy mózgu;
 • Najwyżej położony wir otacza przysadkę mózgowa i skupia się wokół przedniej podstawy mózgu.

Jak to działa?

W zdrowym ciele wszystkie te wiry poruszają się z dużą prędkością, dzięki czemu energia witalna, zwana również „praną” bądź „energią eteryczną” może przepływać swobodnie przez układ hormonalny. Jeśli choćby jeden z tych wirów zwalnia obroty, wtedy przepływ energii witalnej zostaje utrudniony lub zablokowany. W ten oto prosty sposób można opisać starzenie się lub zły stan zdrowia. U zdrowego człowieka wiry w ruchu rozlewają się tak szeroko, ze wychodzą poza ciało, u starszych, słabowitych i chorowitych osób z trudem obejmują powierzchnie ciała.

Ważne jest, by otwierać nasze czakramy i zwiększać przepływ energii, ponieważ im więcej energii pobieramy, tym jesteśmy zdrowsi. Chorobę może wywoływać brak równowagi energetycznej albo zablokowanie przepływu energii. Innymi słowy, zakłócenia w przepływie energii w ciele człowieka prowadzą do choroby. Zniekształcają również nasze odczucia, uniemożliwiają pełnię doznań.

Rytuały tybetańskie, których regularne, codzienne stosowanie pobudza nasze czakry prezentowałam przed kilkoma laty na naszych stronach, tym razem proponuję kilka pozycji z energetyzującej Jogi. Każdą z prezentowanych pozycji wytrzymujemy po 2 minuty, po czym zmieniamy nogę bądź pozycję. Poszczególne ćwiczenia i pozycje ciała winny być wykonywane bardzo precyzyjnie z odpowiednią techniką oddychania, tak aby nasze ciało miało czas na przystosowanie się.

W przeciwieństwie do klasycznego wzmacniania mięśni, joga skupia się na całym ciele. W poszczególnych ćwiczeniach i przyjmowanych pozycjach angażowane są prawie wszystkie mięśnie, doskonalona jest postawa, balans i tzw. równowaga nerwowo- mięśniowa, zaburzane w codziennym życiu.

Odpowiednia technika oddychania zwiększa dodatkowo dotlenienie mózgu i całego organizmu – szczególnie, jeśli możemy ćwiczyć tak jak ja, na świeżym powietrzu, w ogrodzie czy na tarasie i w końcowym efekcie przynosi wspaniale odprężenie, relaks i pozytywną energię.

Przykładowe pozycje:

1. Ze stania ciężar ciała przenosimy na lewą nogę, prawą wyciągamy ku tyłowi. Lewą rękę wyciągamy do przodu, a prawą trzymamy wyprostowaną wzdłuż tułowia. Pozycja ta poprawia kreatywność i witalność toteż łączona jest z 1 czakrą. Zaawansowane w ćwiczeniach osoby mogą przejść z kolei do pozycji ”Tancerza”, która poprawia równowagę, stabilizuje stawy skokowe i rozciąga szczególnie mięśnie proste uda. Jak wszystkie prezentowane pozycje wpływa korzystnie na naszą postawę. Stojąc na jednej nodze drugą podtrzymujemy dłonią, powoli opuszczamy tułów i wyciągamy wolne ramie daleko do przodu. Utrzymujemy równowagę kilka sekund i powoli zmieniamy nogę.

2. W siadzie zginamy lewą nogę, sięgając stopą do pośladka, prawą nogę też zgiętą, lecz w przeciwnym kierunku i kładziemy na nodze lewej. Próbujemy połączyć czubki palców w okolicach karku, sięgając lewą dłonią z góry a prawą z dołu. Pozycja dla czakry serca (4) służy harmonii wewnętrznej i pogłębia oddech poprzez rozciąganie barków, klatki piersiowej, przepony i mięsni piersiowych.

3. Z leżenia tyłem unosimy złączone nogi do tzw. „pół świecy” pomagając sobie rękoma. Zaczynamy od 30 sekund wydłużając utrzymanie pozycji do 2 minut. Pozycja uwrażliwia nasze zmysły i stanowi rodzaj masażu dla organów wewnętrznych – łączona jest z czakrą (5) szyi.

4. Leżąc na plecach unosimy, trzymając dłońmi za stopy, ugięte nogi i przyciągamy je do tułowia. Podczas wydechu unosimy głowę i tułów do wysokości dolnych kątów łopatek, a podczas wdechu powracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy cztery razy. Pozycja łączona jest z czakrą 6, poprawia odbieranie sygnałów własnego ciała i rozluźnia ewentualne blokady w biodrach.

 

5. Stojąc na jednej nodze, druga oparta stopą na wysokości stawu kolanowego, przenosimy ramiona bokiem nad głowę i łączymy dłonie. Płynnie zmieniam nogę postawną. Pozycja ta wzmacnia koncentrację, uspokaja, a poprzez organy równowagi w uchu wewnętrznym stymuluje mózg i poprawia balans. Łączona jest z 7 czakrą. (2 zdjecia)

Zatem do dzieła, życzę dobrej wiosny i znalezienia tej „swojej”, działającej energetyzująco pozycji.

dr Jolanta Ignaszewska-Kühbauch

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
syr.ann9

Chcesz schudnąć do wakacji? Wejdź na stronę http://www.igortreneronline.pl i oddaj się w ręce profesjonalisty! Tylko teraz do wygrania 10.000 zł! Sprawdź, nie czekaj!

Zgłoś nadużycie-
kinga.filiks

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
najlepszekontopomoc

Widzę, że kilka osób tutaj poleca stronę www.igortreneronline.pl, więc i ja ją polecę ;) Jest na prawdę świetna, bardzo szybko można zauważyc efekty

Zgłoś nadużycie-
karolinaa12649126

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! https://zapodaj.net/3b1d280fcd849.png.html

Zgłoś nadużycie-
karolinaa12649126

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! https://zapodaj.net/3b1d280fcd849.png.html

Zgłoś nadużycie-
przemo122399

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Justin_Rose

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Małgosia Kulawiak

Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana ? www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening u suplementację(bo to też istotne). Jest taki pakiecik na stronie i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało ? tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu pokochałam moje ciało i chętnie chodzę na basen, a tym sezonie wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie plany i pakiety ?

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl