fit.pl mobile logo

Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia te możemy wykonywać nawet w trakcie oglądania telewizji, dzięki nim wzmacniamy mięśnie ramion

Ćwiczenie wzmacnia górne mięśnie ramienia. Siadamy i opieramy się na krześle. Stopy powinny być płasko na ziemi, odległość między stopami powinna być taka, jak między barkami. Trzymaj ciężar w ręce i opuść ją na dół, drugą usztywniaj ciało. Unieś teraz rękę z ciężarem do klatki piersiowej zginając łokieć tak, aby dotarła do celu w ciągu trzech sekund. Trzymaj tą pozycje przez 1 sekundę, a następnie opuść rękę z powrotem tak, by w ciągu trzech sekund powróciła do poprzedniej pozycji. Przerwa. Powtarzaj ćwiczenie od 8 do 15 razy. Odpocznij i powtórz ćwiczenie z drugą ręką.

biceps

Wzmocnienie mięśni tylnich górnego ramienia. Usiądź na krześle i oprzyj się. Twoje stopy powinny stać płasko na ziemi, przestrzeń miedzy stopami powinna być taka, jak między barkami. Trzymaj ciężarek w lewej ręce i podnieś całe ramię do góry. Dłoń skieruj w górę i utrzymuj ją w tej pozycji.
Wspieraj lewe ramię i trzymaj poniżej łokcia prawą ręką. Powoli zginaj lewe ramię tak, żeby ciężar lewej ręki opierał się z tyłu lewego ramienia. Trzymaj pozycję przez 1 sekundę, następnie wyprostuj rękę tak, aby w ciągu trzech sekund wróciła do pierwotnej pozycji. Wspieraj przez cały czas lewe ramię prawą ręką. Przerwa i powtórka 8-15 razy. Zmień pozycję i powtórz 8-15 razy z prawym ramieniem. Odpoczynek i następna seria 8-15 razy z każdą ręką.
tricepsĆwiczenie to wzmacnia mięśnie ramion. Siadamy na krześle tak, by plecy były wyprostowane, a rozstawione stopy przylegały do posadzki - odległość między stopami powinna być taka, jak między barkami. Ręce mamy wyprostowane i opuszczone na dół. Teraz odchylamy ręce na boki tak, by po upływie trzech sekund były równoległe do ziemi. Utrzymujemy tę pozycję przez jedną sekundę, a następnie zniżamy ręce tak, by po upływie trzech sekund znalazły się w swoim poprzednim położeniu. Pauza. Powtórzyć od 8 do 15 razy. Odpoczynek. Robimy następną serię od 8 do 15 razy

Skrócony opis:
  1. Siadamy na krześle.
  2. Stopy płasko na posadzce.
  3. Ręce wyprostowane i opuszczone na dół.
  4. Odchylamy ręce na boki do poziomu ramion.
  5. Trzymamy pozycję.
  6. Powoli zniżamy ręce z powrotem.

armraise

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl