fit.pl mobile logo

Klatka piersiowa - ćwiczenia

Ważnym elementem poprawy naszej sylwetki jest kształtowanie i wzmacnianie mięśni klatki piersiowej
Jeśli ćwiczenia z ciężarkami powodują, że trudno ci utrzymać poprawną sylwetkę, zrezygnuj z ich użycia. Wszystkie ćwiczenia możesz wykonywać bez obciążenia wykorzystując z powodzeniem siłę własnych mięśni.

1. Pompka damska Uklęknij na podłodze. Oprzyj się na kolanach i rozstawionych na szerokość barków dłoniach. Łokcie są delikatnie ugięte. Staraj się rozluźnić szyję i patrz w dół. Bardzo ważne przy wykonywaniu pompek jest napięcie wszystkich mięśni. Wciągnij brzuch, jednocześnie pamiętając o napięciu pośladków. Ciało od kolan do barków powinno stanowić linię prostą.

klatka pi klatka pi1

Weź głęboki wdech, ugnij łokcie i zbliż tułów do podłoża. zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz od 5 do 8 razy. Postaraj się wykonać 2 serie. Oddychaj równomiernie, nie zapominając o prawidłowej sylwetce.

2. Odwodzenie ramion w bok (rozpiętki) Połóż się na plecach, pamiętając, aby przylegały dokładnie na całej długości do podłoża. Zegnij kolana i wciągnij brzuch. Unieś ramiona delikatnie ugięte w łokciach, wraz z ciężarkami, na wysokość klatki piersiowej.

klatka pi2 klatka pi3

Weź głęboki oddech i opuść ramiona jak najdalej w bok, napinając mięśnie klatki piersiowej (łokcie są zawsze delikatnie ugięte). Postaraj się ściągnąć łopatki, pamiętając, aby plecy miały kontakt z podłożem. Powracając do pozycji wyjściowej, zrób wydech

[-------]

3. Przywodzenie ramion Stań w rozkroku, ugnij kolana. Stopy skieruj na zewnątrz. Plecy trzymaj prosto, wciągnij brzuch i napnij pośladki. Wyciągnij ramiona, lekko ugięte w łokciach, przed siebie na wysokość klatki piersiowej.

klatka pi4 klatka pi5

Chwyć ciężarki. Napnij mięśnie ramion oraz klatki piersiowej. Następnie szerokim, półkolistym ruchem postaraj się przybliżyć łokcie tak, aby znalazły się na wysokości talii. Powróć do pozycji wyjściowej. Nie zapomnij o równomiernym oddechu.

4. Przenoszenie ramion za głowę Połóż się na plecach, pamiętając, aby przylegały dokładnie na całej długości do podłoża. Zegnij kolana i wciągnij brzuch. Unieś ręce (delikatnie ugięte w łokciach) wraz z ciężarkami przed siebie na wysokość ud.

klatka pi6 klatka pi7

Rozluźnij mięśnie karku i patrz w górę. Następnie przenieś rękę wraz z ciężarkiem za głowę, napinając mięśnie klatki piersiowej. Robiąc wydech, przenieś ramię do pozycji wyjściowej, pamiętając, że łokcie są zawsze delikatnie ugięte. Wykonuj to ćwiczenie na przemian prawą ręką i lewą ręką.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl