fit.pl mobile logo

Trening na kanapie przed telewizorem

W każdym z nas drzemie potężne zwierzę – leniwiec. Ujawnia się zwykle na kanapie przed telewizorem. Ale nawet tam możesz poćwiczyć. I to nie wstając z miejsca…
Jeśli twoim ulubionym zajęciem jest przesiadywanie przed telewizorem z pilotem w ręku, to pora coś z tym zrobić. Jeśli nie chcesz gwałtownie zrywać się z kanapy, proponujemy ci gimnastykę, podczas której nie będziesz musiał nawet odrywać wzroku od telewizora.

Według ostrożnych szacunków przed telewizorem spędzamy około czterech godzin dziennie. Nie ma się zatem co dziwić, że od ciągłego przesiadywanie przed telewizorem pojawiają się problemy z nadwagą, kręgosłupem czy stawami. Jeśli jeszcze doliczyć do tego ilość kalorii, jaka pochłaniamy choćby podczas oglądania filmu (np. puszka orzeszków ziemnych ma prawie 800 kcal, paczka paluszków 400 kcal, a szklanka coli – 100 kcal) problemy z kondycja gwarantowane. Jeśli nie masz ochoty od razu biegać , zacznij delikatnie. Wypróbuj przedstawione poniżej ćwiczenia, a poczujesz się lepiej.

- Usiądź na brzegu kanapy. Dłonie połóż z tyłu głowy. Wyprostuj plecy. Następnie rób skręty tułowia, ciągnąc raz lewy, raz prawy bark do tyłu, najdalej jak potrafisz.

- Weź w dłoń książkę, butelkę wody mineralnej lub hantel. Wyprostuj rękę nad głową, po czym nie zmieniając położenia ramienia, opuszczaj i unoś przedramię. Dłonią lewej ręki podtrzymuj ramię tej, która ćwiczy. Plecy cały czas wyprostowane. Powtórz 10 razy i zmień ręce.

- Połóż się na prawym boku. Głowa niech spoczywa na prawej dłoni. Lewą ułóż płasko przed sobą, na wysokości klatki piersiowej. Lekko zegnij w kolanie prawą nogę. Lewą wyprostuj, unieś na wysokość ok. 50 cm i opuść jak najniżej, ale staraj się nie dotknąć kanapy. Powtórz ok. 20 razy, połóż się na lewym boku i zacznij ćwiczyć prawą nogą.

- Siedząc niezbyt głęboko na kanapie, oprzyj dłonie tuż na jej krawędzi, blisko ud. Nogi wyprostuj przed sobą. Mocno opierając się na dłoniach, staraj się jak najwyżej unieść złączone nogi. Nie zginaj ich w kolanach. Powtórz kilka razy, odpocznij i zrób jeszcze kilka powtórzeń. Ćwicząc, nie pochylaj się.

- Siedząc tuż przy brzegu, postaw stopy 50-60 cm przed kanapą. Dłońmi złap siedzisko. Unieś nieco biodra i opuść je nisko przed kanapą, po czym wróć, ale spróbuj nie siadać. Powtórz 5 razy. Staraj się trzymać łokcie blisko tułowia.

- Połóż się wygodnie, bez poduszki pod głową. Przysuń stopy, tak by łydki były prostopadłe do kanapy. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Teraz unieś wysoko biodra – razem z udami i tułowiem powinny tworzyć linię prostą. Wytrzymaj chwilę i opuść je. Powtórz 10 razy.

- Usiądź na brzegu kanapy. Rozstaw lekko stopy. Unieś ręce i ułóż jedno przedramię nad drugim. Prostuj ręce, kierując je jak najdalej za siebie i wróć do pozycji wyjściowej. Cały czas utrzymuj ręce na wysokości barków i proste plecy.

W zdrowym ciele…

Jeśli masz w domu rower treningowy, bieżnię lub ergometr wioślarski podczas treningu postaw je przed telewizorem. Dzięki temu możesz ćwiczyć nie odrywając się od swoich ulubionych programów, filmu czy transmisji meczu. Każda aktywność jest dobra, nawet ta przed telewizorem...

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl