fit.pl mobile logo

Chroń skórę dziecka podczas spaceru

Wiosenna pogoda jest zmienna. Wychodząc z maluszkiem na spacer, warto być przygotowaną na każdy kaprys natury i wiedzieć jak wówczas zadbać o delikatną skórę dziecka
alantandermoline%20z%20wit %20AZima już za nami. Nie znaczy to jednak, że z jej odejściem otoczenie stało się bardziej sprzyjające dla naszej skóry. Wiatr, deszcz, słońce - ciągła zmiana pogody, jaka jest właściwa wiośnie, powoduje że skóra czuje się bezbronna. Jest jednocześnie słabo nawilżona, wystawiona na destrukcyjne działanie wiatru i słońca, wycieńczona mroźnym powietrzem zimy. Skóra Twojego maluszka jest jeszcze bardziej bezbronna wobec sił natury i wymaga jeszcze większej ochrony.

Cienka i delikatna warstwa naskórkowa niemowląt jest szczególnie wrażliwa na urazy, działanie alergenów, a także na zakażenia bakteryjne. Gruczoły łojowe i potowe u maluszków są słabo rozwinięte i sprawność ich jest niska. W porównaniu z dorosłym skóra dziecka zawiera więcej wody i soli. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja maluszka pod kątem nawilżenia i ochrony, zwłaszcza w okresie wiosennym.

Wychodząc z maluszkiem na spacer w chłodniejszy i pochmurny wiosenny dzień, nie zapomnij o kremie ochronnym. Posmaruj nim buzię i rączki dziecka – bądź pewna, że odsłonięte fragmenty ciała Twojego maluszka znajdą się pod specjalną opieką. Kremem przeznaczonym do skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do zaczerwienienia, jest alantandermoline z witaminą A. Zawiera on d-panthenol, który reguluje gospodarkę wodną i zapewnia skórze elastyczność, zaś alantoina i witamina A przyśpieszają regenerację naskórka. Dzięki temu alantandermoline z witaminą A przynosi ulgę i ukojenie skórze Twojego maluszka.

Przed wiatrem i mrozem skórę Twojego maluszka ochroni inny krem z serii alantandermoline – półtłusty krem z witaminami A+E. Kosmetyk ten jest polecany do pielęgnacji całego ciała, w szczególności buzi, dłoni i stópek niemowlęcia. Alantandermoline z witaminami A+E idealnie nawilża i natłuszcza skórę dziecka, co jest możliwe dzięki zawartości witaminy E, przeciwdziałającej rogowaceniu skóry.

Na wiosenne spacery z maluszkiem zabierz ukochanego misia, czy kolorową grzechotkę. Pamiętaj, aby Twoje maleństwo zawsze miało swojego ulubieńca w zasięgu ręki. Zabierz ze sobą herbatkę ziołową lub granulowaną z dziką różą, aby ukoić pragnienie w czasie wyprawy. Tak przygotowany maluch z wielką przyjemnością przemierzy z Tobą niejedną alejkę w parku!
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl