fit.pl mobile logo

Kiedy maluch wyprowadza się z sypialni rodziców - wybieramy łóżeczko dla rocznego dziecka

Dla wielu rodziców pierwsze urodziny dziecka to właśnie TEN moment, kiedy Maluch jest już na tyle duży, żeby z wolna przyzwyczajać go do spania we własnym pokoju. To także doskonała okazja, żeby zastanowić się na wymianą niemowlęcego łóżeczka na coś bardziej odpowiedniego. Co producenci łóżeczek dziecięcych mają do zaoferowania roczniakom? Wydawać by się mogło, że dla rocznych dzieci producenci mebelków nie będą mieli zbyt wiele do zaproponowania… Tymczasem wybór jest tak duży, że niejednego rodzica może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza teraz, kiedy obok standardowych rozwiązań pojawiły się drewniane łóżeczka dziecięce na styl skandynawski.

Styl skandynawski w pokoju Malucha

Zanim przejdziemy do sedna dzisiejszego artykułu, spróbujmy dopowiedzieć sobie na pytanie o to, czym jest styl skandynawski, na punkcie którego od kilku sezonów szaleje cała branża wnętrzarska. Styl skandynawski to przede wszystkim umiar i minimalizm, który przejawia się we wszystkich aspektach wystroju wnętrza – od mebli, po dodatki. Skandynawski umiar znajduje wyraz w kolorystyce, a także materiałach konstrukcyjnych. Prym wiodą materiały naturalne. Króluje drewno. Szyku nadają metalowe dodatki, które w przypadku wielu rozwiązań są zbędne, dlatego też producenci mebli z nich rezygnują. Styl skandynawski to także duża ilość punktów świetlnych oraz dekorowanie światłem. Stąd w pomieszczeniach pojawiają się girlandy z żarówkami i ozdobne lampki, które w Polsce znamy głównie z dekoracji bożonarodzeniowych.

A jak styl skandynawski ma się do pokoju Naszego Malucha?

Urządzenie pokoju Malucha w stylu skandynawskim okazuje się mieć znacznie więcej pozytywów niż mogłoby nam się wydawać. Charakterystyczne dla niego umiar i minimalizm sprzyjają wyciszeniu. Pozbawione nadmiaru bodźców w swoim najbliższym otoczeniu dziecko ma mniejsze problemy z koncentracją i pobudzeniem. Umiar w aspekcie zabawek i dodatków stymuluje kreatywność i rozwija wyobraźnię, a uniwersalność i wielofunkcyjność poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza uczy myślenia poza schematami. Dekoracje świetlne, do których w Polsce nie jesteśmy szczególnie przyzwyczajeni i przekonani także mogą pełnić bardzo ważną rolę w przestrzeni Malucha – pomagają zwalczać strach przed ciemnością oraz czającymi się w niej stworzeniami…

A w praktyce?

W praktyce styl skandynawski w pokoju Malucha to przede wszystkim łóżko, które powinno być wygodne, a zarazem funkcjonalne. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj drewniane łóżeczka dziecięce w kształcie domków, które obok swojej standardowej roli pełnią także funkcję przestrzeni do zabawy. W przypadku niewielkich pomieszczeń, w których każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota taka uniwersalność łóżka to prawdziwe zbawienie. Zwłaszcza, że przy pomocy koca lub prześcieradła konstrukcję łóżka można łatwo i szybko przeobrazić w ukochany przez dzieci namiot.

Łóżko dla Malucha – jak wybrać odpowiedni domek?

Koncentrujemy się na łóżkach w kształcie domków, gdyż są one w ostatnim czasie prawdziwym branżowym hitem. Nie oznacza to jednak, że oferta łóżek w stylu skandynawskim sprowadza się tylko i wyłącznie do domków. Mniej znaną na rynku alternatywą są łóżka, których kształt przywodzi na myśl indiańskie wigwamy. Doskonale sprawdzają się one w przestrzeniach przeznaczonych dla chłopców, ale nie gardzą nimi również dziewczynki. Ich konstrukcje są na tyle uniwersalne, że można je z łatwością zaadoptować na potrzeby praktycznie każdego pomieszczenia.

Jeśli zaś chodzi o łóżeczka i łóżka dziecięce drewniane w kształcie domków, to oferta producentów jest naprawdę bogata i różnorodna. Możemy w niej znaleźć m.in.:

  • - łóżka domki z barierkami przeznaczone dla najmniejszych dzieci,
  • - łóżka domki z wysuwanym dodatkowym spaniem przeznaczone dla rodzeństw,
  • - łóżka domki z szufladami na pościel,
  • - konstrukcje na nóżkach i bez nóżek,
  • - domki z kominami i bez kominów.

Oczywiście poszczególne cechy konstrukcji łączą się z sobą dając jeszcze więcej możliwości wyboru. Ze względu na bezpieczeństwo najchętniej wybierane dla Maluchów są wszystkie odmiany łóżek z barierkami. Tymczasem konstrukcje bez nóżek – materac jest umieszczony w drewnianej ramie, która unosi go kilkanaście milimetrów nad poziom parkietu – są równie bezpieczne. Zwłaszcza jeśli przy łóżku położymy miękki i puszysty dywan. Warto o tym pomyśleć poszukując łóżka, które jednocześnie będzie pełniło rolę przestrzeni do zabawy (podczas zabawy barierki mogą przeszkadzać) oraz wygodnej sofy, na której sami będziemy mogli przysiąść bawiąc się z dzieckiem.

Gdzie szukać inspiracji?

Po inspiracje, i nie tylko zapraszamy do sklepu internetowego Filo-Shop.pl. Znajdziecie tu Państwo mnóstwo pomysłów i nietuzinkowych rozwiązań, które umożliwią funkcjonalne, a zarazem estetyczne urządzenie dowolnej przestrzeni – od pokoju dla Malucha, po pokój dla nastolatka. Serdecznie zapraszamy!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl