fit.pl mobile logo

Mamopedia - od mam dla mam

Mamopedia, czyli pierwsza internetowa encyklopedia dla mam, tworzona przez mamy, rozpoczęła działalność. Jak podkreślają twórcy serwisu jest to projekt skierowany do matek dzieci do 3 lat, których celem jest świadome macierzyństwo
Pomysł powstania encyklopedii narodził się w głowach ludzi, którzy sami zostali rodzicami. Inspiracją do tego była m.in. popularność Wikipedii - encyklopedii tworzonej przez internautów, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z użytkownikami na całym świecie.
6a00d83452d16669e200e54ff5c5de8834-800wi
"Matki, zwłaszcza te, które urodziły pierwsze dziecko, niemal codziennie poszukują w internecie wiarygodnych informacji na temat rozwoju dziecka i opieki nad nim - diety, zabawy i nauki. Korzystają przy tym z rad innych doświadczonych mam, zamieszczanych na różnych forach i serwisach" - powiedziała Monik Gębicka, redaktor naczelna serwisu, która sama jest mamą trzech córeczek.

Mamopedia ma w jednym miejscu gromadzić kompleksową, wartościową wiedzę o dzieciach, spełniając niejako rolę kompendium pierwszej potrzeby dla matek.
"My jako redakcja pomagamy nadawać kształt tym treściom, aby były poprawne i dobrej jakości" - wyjaśniła Gębicka.

Mamopedia pozwala nie tylko szybko się zorientować w danym temacie, ale też daje możliwość pogłębienia wiedzy, bo zawarte w niej artykuły są zlinkowane z innymi tekstami z encyklopedii, a także z materiałami źródłowymi, z których korzystała autorka. Artykułom towarzyszą też filmy edukacyjne dotyczące najbardziej popularnych problemów, z którymi borykają się mamy. Można je znaleźć na specjalnie stworzonym profilu Mamopedii na YouTube.
[-------]

Obecnie Mamopedia zawiera już prawie 800 artykułów. Tematy są podzielone na 6 działów według wieku dziecka - od urodzenia do 3 miesięcy, od 4 do 6 miesięcy etc. W każdym dziale mama ma do dyspozycji cztery zakładki: jedzenie, zdrowie, wychowanie, zabawy. Istnieje też dodatkowy dział dotyczący ciąży.
Diapering-cover-Mom--Baby-less-jpgs
Encyklopedia dla mam ciągle się rozwija - nie tylko pod względem liczby haseł, ale też pod względem jakości informacji. "W internecie można znaleźć dużo niezweryfikowanej wiedzy, dlatego potrzeba miejsc, które gromadziłyby informacje wartościowe" - zaznaczyła Gębicka.
Celem Mamopedii jest jednak nie tylko informowanie i udostępnianie informacji, lecz także powstanie darzącej się zaufaniem społeczności mam zaangażowanych w jej tworzenie i rozwój. Aby to ułatwić, encyklopedia jest zintegrowana z serwisem społecznościowym Facebook.
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl