fit.pl mobile logo

Zimowe zabawy z dzieckiem

Zima biała, śnieżna i piękna. Zachwyca puszystym śniegiem zachęcając do zabaw. Ubierz dziecko w ciepłe ubranie, kremem ochronnym zadbaj o skórę i wyrusz na podbój zimy!

Zima daje mnóstwo możliwości na ciekawe gry i zabawy! Nie potrzebujesz wiele, aby przygotować się do fantastycznej zabawy z płatkami śniegu.

Zimowe zabawy z dzieckiem

Wychodząc z domu na mróz, pamiętaj aby dobrze ochronić skórę przed wiatrem i mrozem. Ubierz maluszka w ciepły kombinezon, który idealnie sprawdza się w zabawie na śniegu. Czapka wiązana pod szyją i rękawiczki na sznurku – stary, dobry sposób, a pozwoli Twojemu dziecku skupić się jedynie na zabawie. Nieprzemakalne kozaki i ciepłe skarpetki nie pozwolą zmarznąć małym stópkom Twojego dziecka.

Nie zapomnij o ciepłej czapce dla siebie, ponieważ głowa zatrzymuje 40% ciepła. Skórę chroń przed wiatrem i mrozem. Przy takiej pogodzie niezastąpione są dermokosmetyki, idealne dla dorosłych i dla dzieci. Użyj. np. kremu Alantandermoline z witaminą A+E, który chroni przed wiatrem i chłodem, pozostawia na skórze film ochronny jednocześnie utrzymuje naturalne nawilżenie w głębszych warstwach skóry. Zawarta w nim witamina E przeciwdziała rogowaceniu skóry, tak bardzo podatnej na zmiany podczas mroźnych dni.

Najstarszą i najbardziej lubianą zabawą, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest lepienie bałwana. Zabawa integruje, wspólnie można toczyć śniegowe kule, a później ozdabiać bałwana.


Sanki to zimowy pojazd, który możesz wykorzystywać podczas spacerów i zabaw. Na niewielkie wyprawy możesz już zabrać dziecko w wieku 6-9 miesięcy. Pamiętaj, aby sanki posiadały oparcie. Wyłóż je ciepłym kocem, otul nim maluszka i udaj się na spacer. Wyprawa taka nie powinna trwać za długo, czyli około pół godziny.

Z większym dzieckiem możesz wybrać się dłuższy spacer. Pamiętaj jednak, aby robić przerwy na zabawy ruchowe, aby dziecko mogło się rozgrzać. Zaproponuj rzucanie śnieżkami, lub robienie „orłów” na śniegu. Zjeżdżać z górki mogą już trzylatki. Wybierz niewielką górkę, która zapewni wiele uciech oraz maksimum bezpieczeństwa. Aby dodać dziecku odwagi, zjedź z nim kilka razy.

Unikaj wysokich miejsc do zjeżdżania, na których zbierają się większe dzieci. Pozwoli to uniknąć sytuacji zderzenia lub najechania sankami. Większe dzieci mają więcej energii i nie zdają sobie sprawy, że mogą zrobić krzywdę zjeżdżającemu obok maluszkowi.

www.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl