fit.pl mobile logo

Nowy trend: praca zdalna z siłowni

Praca zdalna stała się integralną częścią życia wielu ludzi na całym świecie. Pandemia COVID-19 przyspieszyła tę zmianę, a teraz coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom elastyczność w wyborze miejsca, w którym mogą wykonywać swoje obowiązki. Jednym z ciekawych trendów, który pojawił się wraz z rozprzestrzenianiem się pracy zdalnej, jest praca zdalna z siłowni. Kluby fitness kuszą ofertą hybrydową, łącząc pracę z dbaniem o zdrowie fizyczne. Czy trend robiący furorę w USA, sprawdzi się u nas?

Praca zdalna to nowa rzeczywistość

Pandemia COVID-19 zrewolucjonizowała sposób, w jaki pracujemy. Firmy zmuszone były dostosować się do ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa, co skutkowało przeniesieniem wielu miejsc pracy do domów pracowników. Elastyczność, brak konieczności codziennego dojazdu do biura oraz możliwość lepszego zarządzania czasem to tylko niektóre z korzyści wynikających z pracy zdalnej.

Jednak praca zdalna nie jest pozbawiona wyzwań. Jednym z głównych problemów jest siedzący tryb życia, który często towarzyszy pracy w domu. Długotrwałe godziny spędzone przed komputerem mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego coraz więcej pracowników poszukuje sposobów, aby łączyć pracę zdalną z aktywnością fizyczną.

Praca zdalna z siłowni: nowy trend

Kluby fitness i siłownie zrozumiały potrzeby swoich klientów i zaczęły oferować nowatorskie rozwiązania. Jednym z ciekawych trendów jest praca zdalna z siłowni. To hybrydowa oferta, która łączy pracę zdalną z możliwością aktywności fizycznej.

Według wielu badań poranny trening jest najbardziej korzystny – poprawia nie tylko funkcjonowanie organizmu, ale też mózgu, a także – nastraja pozytywnie na cały dzień. Niektóre siłownie w USA udowadniają, że owszem. Dziennik „The Wall Street Journal” zwraca uwagę na trend, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności w Stanach Zjednoczonych – pracownicy korzystający z siłowni, próbują łączyć treningi z pracą zdalną. Siłownie dostrzegły tę potrzebę i wiele z nich tworzy specjalne strefy do pracy, w skupieniu, z dostępem do internetu, a jednak bez konieczności odwiedzania biura. 

Jak działa praca zdalna z siłowni? Klienci rezerwują specjalne strefy w klubie fitness, gdzie mogą pracować na swoich laptopach lub innych urządzeniach mobilnych. Kluby te często wyposażone są w ergonomiczne biurka, krzesła i szybki internet, zapewniając komfortowe warunki do pracy. Po zakończeniu dnia pracy, klienci mają możliwość skorzystania z udogodnień fitness, takich jak siłownia, basen czy zajęcia grupowe.

Zalety pracy zdalnej z siłowni

Praca zdalna z siłowni ma wiele zalet, które przyciągają coraz większą liczbę osób. Oto kilka głównych korzyści:

  1. Aktywność fizyczna: To oczywiste - praca w klubie fitness zachęca do regularnej aktywności fizycznej. Możesz wykorzystać przerwy między spotkaniami do krótkich ćwiczeń lub po prostu przejść się na bieżnię, aby rozruszać ciało.

  2. Motywacja: Praca w otoczeniu innych osób, które również dbają o swoje zdrowie, może być motywująca. Widok innych, którzy wykonują ćwiczenia, może zachęcić do bardziej aktywnego trybu życia.

  3. Zdrowy tryb życia: Praca zdalna z siłowni sprzyja zdrowemu trybowi życia. Masz dostęp do zdrowego jedzenia w klubie fitness, a także do trenerów i specjalistów ds. żywienia, którzy mogą pomóc ci utrzymać zdrową dietę.

  4. Socjalizacja: Praca zdalna może być samotna, ale pracując z klubu fitness, masz okazję do nawiązywania nowych kontaktów i budowania relacji z innymi osobami.

  5. Wydajność: Dla niektórych osób praca w klubie fitness może przynieść większą wydajność, ponieważ po krótkiej przerwie na aktywność fizyczną mogą one wrócić do pracy z odnowioną energią i koncentracją.

Praca zdalna z siłowni to innowacyjny trend, który łączy korzyści związane z pracą zdalną i dbaniem o zdrowie fizyczne. To rozwiązanie może być szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy chcą unikać negatywnych skutków siedzącego trybu życia.

Wydaje się więc, że trend ten zyskiwać będzie na popularności. Istotne jest także to, że aktywność fizyczna coraz częściej stanowi źródło relaksu i codzienny rytuał wielu osób. Istnieje także coraz większy popyt na przestrzenie coworkingowe, znajdujące się blisko miejsc, w których pracownicy lubią przebywać i spędzać tam wolny czas. Czy trend z USA sprawdzi się w Polsce?

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl