fit.pl mobile logo

Bibliotekarka i największy triathlon świata

8 tysięcy kroków to minimum, jakie powinniśmy dziennie pokonać dla zdrowia i sylwetki. Tę skalę na pewno przekracza Bożena Jaskowska – na co dzień pracująca w bibliotece, a po godzinach zapalona triathlonistka. Poznaj bohaterkę, która we współpracy z multibrandem up8.com już 13 października, wystartuje w mistrzostwach świata Ironman na Hawajach

W sporcie, jedyną barierą jesteś Ty. Wystarczy, że otworzysz się na nowe możliwości, a cel zostanie osiągnięty. Wie coś o tym Bożena Jaskowska – dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, która prywatnie, jakiś czas temu, zaczęła biegać w maratonach, by swoją sportową pasję wzbogacić o triathlon. Pasja i determinacja przywiodła ją do punktu, w którym jej marzenia zaczęły się realizować. Dziś, przygotowuje się do startu w prestiżowych i bardzo trudnych mistrzostwach świata Ironman na hawajskiej wyspie Kona. Zakwalifikowała się jako jedna z 27 osób z Polski (w tym 6-ciu dziewczyn).

13 października jej marzenie życia zostanie spełnione, a stanie się to w rok jej 40. urodziny.

- Już samo zakwalifikowanie się i udział w mistrzostwach Ironman jest spełnieniem moich marzeń. Jestem jedną spośród 2500 zawodników z całego świata, z czego kobiet w mojej konkurencji wiekowej jest 106 kobiet – to moje bezpośrednie rywalki. Uwierzcie mi, pierwsza trójka, która staje na podium to bynajmniej nie są przypadkowe osoby. Oczywiście dam z siebie wszystko i walczyć będę na każdym metrze trasy! Chcę wyjechać stąd z niezapomnianymi wspomnieniami - tylko dobrymi!  - mówi Bożena Jaskowska

UP8-Fitlook1

Historia Bożeny idealnie wpisuje się w ideę marki up8, która postanowiła zaangażować się w przygotowania do mistrzostw i wesprzeć zawodniczkę podczas startu. Sklep multibrandowy z odzieżą i obuwiem sportowym stawia na amatorów różnych dyscyplin sportowych i pomaga przekroczyć granicę 8 tysięcy kroków. Bożena Jaskowska jest jedną z 8-miu bohaterów, których historie niebawem poznamy, a up8 chce być ich częścią. W pracy spędzamy  8 godzin dziennie. Następnie znajdujemy siłę, by przekroczyć magiczną granicę 8 tysięcy kroków. Z czasem, kroki przeradzają się w kilometry... Dla wielu 8 minut treningu to dopiero początek! W ciągu doby wszyscy mamy do dyspozycji 24h. Ale to Ty decydujesz, co z nimi zrobisz.

- Gdyby nie zakład, który przyjęłam, że przebiegnę maraton, pewnie moja przygoda ze sportem nie byłaby tak ciekawa – przyznaje Bożena. - I zaczęłam biegać, a raczej człapać, powoli podnosząc sobie poprzeczkę i wydłużając dystans. 8 miesięcy później przekroczyłam metę pierwszego maratonu w życiu. To był dopiero początek – dziś wspomina swoje początki.

Sposobem Bożeny na dodanie sobie otuchy jest prowadzenie bloga Run Bo, który śledzi ponad 2 tys. osób.

Zobacz video i poznaj Bożenę od strony przygotowań do startu w mistrzostwach Ironman:

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl