fit.pl mobile logo

CHEERLEADING DYSYPLINĄ OLIMPIJSKĄ? JESTEŚMY NA NAJLEPSZEJ DRODZE!

Nie ulega wątpliwości, że Igrzyska Olimpijskie są jednymi z najbardziej prestiżowych rozgrywek sportowych na świecie, a każda dyscyplina sportowa, która jest rozgrywana w czasie ich trwania przyciąga przed telewizory miliony widzów. Niezwykła popularność rozgrywek niesie za sobą zwiększenie świadomości o sportach, które zostały zaliczone do rozgrywek. Uznanie przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, że Cheerleading otrzyma „provisional status” to niewątpliwie krok milowy w historii tego sportu; bo cheerleading jest sportem i to nie ulega żadnej wątpliwości

Ale co dokładnie oznacza status „provisional status”? W ciągu trzech lat ICU, którego PZSC jest członkiem, może pozyskiwać specjalne granty na rozwój dyscypliny oraz (co najważniejsze) aplikować, aby cheerleading stał się pełnoprawnym sportem olimpijskim. Aplikacja ta oraz ewentualne zaliczenie cheerleadingu do sportów olimpijskich wiąże się z wieloma innymi czynnikami np. współpracą z organizacjami zajmującymi się antydopingiem. Znakomita część trenerów i zawodników liczy, że nastąpi to już w 2024 roku. Z uwagi na fakt, że organizacje profesjonalnie zajmujące się cheerleadingiem, wciąż walczą ze stereotypem cheerleaderki „machającej” pomponami, który nie ma nic wspólnego z tym pełnym gimnastyki, akrobatyki i choreografii sportem, postanowiono, że z prezentacji zostanie usunięta część taneczna, a prezentacje będą prezentowały umiejętności dopingowania oraz program gimnastyczno-akrobatyczny. Niesamowitym jest fakt, że sport, który powstał w celu wspierania zawodników drużyn sportowych tak się rozwinął; zarówno pod względem liczebności osób go uprawiających, ale także ich poziomu.

Cheerleading

Czym w zasadzie jest cheerleading? Cheerleading to nic innego jak kierowanie dopingiem! Początkowo zajmowali się tym tylko mężczyźni, a pomponów używano, aby wskazywać skandowane barwy drużyn! Ma na celu wspieranie amerykańskiego charakteru dopingu, czyli pozytywnie dopingujemy drużynę, którą wspieramy i na której rzecz działamy (tak, bo cheerleading to także działanie na rzecz drużyny i lokalnej społeczności), nigdy nie deprecjonując lub obrażając przeciwnika. Taka postawa pozwala uczyć, że sport, nawet jeśli gramy o najwyższe trofea, ma być rozrywką dla wszystkich, bez poczucia zagrożenia i negatywnych emocji. Dlatego też bardzo duży nacisk kładzie się na charakter prezentacji, dobór muzyki oraz skandowane hasła.

Zatem cheerleading, ma nie tylko funkcję kształtowania wysportowanych zawodników, ale także wychowawczą. Powstanie Polskiego Związku Sportu Cheerleadingu pobudza ambicje, spełnia marzenia i pomaga zaangażować trenerów, zawodników i ich rodziny. W szczególności te o byciu w czołówce Europy, a w przyszłości nawet i świata.
 
- Naszym celem jest popularyzacja tego sportu w Polsce. Chcemy dać szansę młodym ludziom, którzy zawsze chcieli spróbować swoich sił w cheerleadingu, a nie miały takiej możliwości. Teraz te same osoby będą w stanie wyjeżdżać na ogólnopolskie i zagraniczne turnieje. Oczywiście, nie chcemy nikomu narzucać celów – niektórzy mogą trenować dla przyjemności, inni może zechcą jechać na Igrzyska Olimpijskie… kto wie! My po prostu chcemy dać szansę każdemu – tłumaczy Leszek Cichocki, vice Prezes Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl