Człowiek lubi sobie ułatwiać życie na każdym kroku, bez względu na to czy chodzi o sprawy wielkie, czy też zwykłe codzienne czynności. Jednym z miejsc, w którym tego doświadczamy na co dzień, jest nasza kuchnia. Lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, piekarnik, szybkowar, ekspres do kawy albo np. blender, itp., wszystkie te przedmioty pomagają nam zaoszczędzić sporo pracy oraz czasu. Dzięki takim wynalazkom możemy się skupić na innych działaniach. Mamy bowiem sporo wolnego czasu. Należy jednak pamiętać o tym, by stosować tylko te urządzenia, których naprawdę potrzebujemy. Zakupy na wyrost nie są najlepszym rozwiązaniem. Dobrze wydane pieniądze, to te które zainwestowaliśmy w użyteczne przedmioty. Takie zakupy na pewno dadzą nam wiele satysfakcji. Warto więc trzymać rękę na pulsie, by zawsze wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujemy.
2021-03-05 00:00
Udostępnij
Dobry blender - dobry wybór

 

1. Wspaniały blender prosto z dobrego sklepu

2. Ręczny czy kielichowy - jaki blender wybrać?

3. Szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę

Wspaniały blender prosto z dobrego sklepu

Jedną z rzeczy, których nie powinno zabraknąć w dobrze wyposażonej kuchni, jest blender. Na pytanie: jak wybrać blender odpowiedź nie jest najłatwiejsza. Trzeba tu się kierować własnymi potrzebami oraz oczekiwaniami wobec takiego urządzenia. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto się przyjrzeć temu, co ma nam do zaoferowania rynek. Jeśli więc temat blenderów leży nam na sercu, koniecznie powinniśmy o nich sporo poczytać. Można w tym celu skorzystać z Internetu. Dostępne tam są różnego rodzaju blogi, specjalistyczne artykuły, czy też vlogi, na których można dokładnie się zapoznać z tym, jak blender zachowuje się w różnych sytuacjach. Po takim porządnym rekonesansie możemy się udać na zakupy internetowe, np. w markecie RTV EURO AGD. Obecnie znajdziemy tam prawie setkę różnego typu blenderów. Są to produkty zróżnicowane cenowo, dysponujące różnymi funkcjami, mające zróżnicowane kształty oraz kolory. To, na jaki blender ostatecznie padnie nasz wybór, będzie zależeć tylko i wyłącznie od nas.

Ręczny czy kielichowy - jaki blender wybrać?

Obecnie na rynku są dostępne dwa podstawowe rodzaje blenderów: kielichowe oraz ręczne. Te pierwsze są zdecydowanie większe i umożliwiają przygotowywanie soków, czy też zup w specjalnych kielichach o pojemności nawet dwóch litrów. Blendery ręczne miksują posiłki w naczyniach takich jak miski, czy też garnki. Ich silniki są o wiele słabsze i służą raczej do szybkich działań, a nie długotrwałego miksowania, ale na pewno się sprawdzą w swojej roli. Blender ręczny, jak sama nazwa wskazuje, podczas pracy jest trzymany w ręku. Blender kielichowy, ponieważ jest o wiele większy, wymaga stabilnej podstawy, takiej jak blat roboczy, czy też stół kuchenny. Na pewno warto się zastanowić nad tym, jaką moc powinien posiadać nasz blender. Z zasady jest ona większa w blenderach stojących. Możemy więc na rynku znaleźć modele o mocy dwóch tysięcy watów. Urządzenia ręczne uznajemy za mocne, jeśli ich moc mieści się w przedziale 700-1000W. Dobry blender kielichowy powinien dysponować mocą 1200 watów lub większą. Nie będzie on wówczas mieć żadnych problemów z rozdrobnieniem lodu, czy orzechów, a także miksowaniem szczególnie gęstych mas. Dla niektórych użytkowników oraz użytkowniczek istotne może być także zasilanie blendera. Rozwiązania stojące są przeważnie zasilane poprzez kabel elektryczny. Blendery ręczne są o tyle łatwiejsze w użytku, że mogą być wyposażone w specjalne akumulatory, dzięki czemu nie muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego.

Szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę

Kupując blender powinniśmy także zwrócić uwagę na ilość noży, które się w nim znajdują. W tańszych modelach może to być jeden nóż, w droższych możemy mieć dwa noże skierowane w różnych kierunkach. To drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej efektywne, jeśli chodzi o szybsze oraz dokładniejsze rozdrabnianie różnych produktów. Czasem noże obracają się w dwóch przeciwnych kierunkach. Niektóre blendery mają możliwość wymiany noży, czy też zmiany końcówek miksujących. Im więcej możliwości będzie miała nasza maszyna, tym drożej będzie kosztowała. Pamiętajmy także o tym, że blendery stojące zużywają nieco więcej prądu oraz pracują głośniej niż przeciętny blender ręczny. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj obudowy naszego potencjalnego urządzenia - królują tutaj plastik lub metal. Blendery metalowe są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia od swoich plastikowych braci. W przypadku blendera ręcznego będzie to jednak miało konsekwencje wagowe. Urządzenie metalowe będzie więc cięższe, a to może być kłopotliwe jeśli z blendera korzystają osoby starsze albo nastolatkowie. Niektóre modele mają kilka trybów pracy, regulację prędkości w rączce, czy też tryb pulsacyjny, który ułatwia mieszanie składników. Urządzenia kielichowe mogą być z kolei zaopatrzone, np. w tryb gotowania. Jak więc widzimy, możliwości naszego potencjalnego blendera są naprawdę całkiem spore. Podejmijmy więc taką decyzję, która sprawi, że nasz blender spełni nasze wszelkie oczekiwania.