fit.pl mobile logo

Ewelina Zielińska - dzięki rUNMAGEDDON KAUZAZ ZROZUMIAŁAM, ŻE MOGE WIĘCEJ, NIŻ MI SIĘ WYDAJE

Ewelina Zielińska - trener personalny, instruktorka fitness. Ma na swoim koncie 24 starty w Runmageddonie. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Runmageddon Kauzaz podjęła decyzję o wyjeździe. Nam opowiedziała o samym starcie, ulubionych przeszkodach i o tym, czemu w jej plecaku znalazły się hot dogi!

Skąd pomysł na wzięcie udziału w Runmageddon Kaukaz?

Decyzja o wyjeździe była bardzo spontaniczna. Miałam ochotę przeżyć coś nowego, trochę niebezpiecznego i w ekstremalnych warunkach. Zdecydowałam się na udział dwa tygodnie przed wyjazdem..:)

Czy rodzina, znajomi wspierali Cię w twojej decyzji, czy powiedzieli: „ot, kolejny szalony pomysł”.

Stwierdzili, że zwariowałam :) Często mam dziwne pomysły, ale tym wyjazdem przebiłam wszystko. Wsparcie otrzymałam ogromne. Wiele rzeczy nawet nie musiałam kupować, jak np. plecak czy kamerkę, bo od razu znalazły się dobre duszki, które pożyczyły mi niezbędne rzeczy…ups muszę je w końcu oddać :D

Przygotowywałaś się specjalnie do tego wyzwania?

Hmmm to jest właśnie zabawne :D Na swoim koncie mam 24 starty w Runmageddonie, a tylko w tym roku aż 10, więc o kondycję dbam przez cały rok. Ale… od podjęcia decyzji do startu zrobiłam tylko jeden trening.  Za to byłam idealnie przygotowana teoretycznie, np. jak zachować się gdy zaatakuje nie niedźwiedź :D

Bez czego/bez kogo wyjazd na Runmageddon Kaukaz nie mógłby być możliwy?

Przede wszystkim bez moich sponsorów, za co im z całego serca dziękuję. RMF4RT OCR i Hop-Sport od dwóch lat wspierają mnie w startach, więc zawsze mogę na nich liczyć. Do tego dużą pomoc otrzymałam od klubu, w którym prowadzę zajęcia w Reptach Śląskich Tytan Gym&Fit. Finansowo wsparło mnie także mocarstwo paznokci żelowych Nails Company. I oczywiście TryFly, który nie tylko zrobił mi strój Kapitan Marvel, ale również przygotował mase niezbędnych gadżetów i udzielił wielu  rad.

ewelina-zielinska2

Opowiedz czytelnikom o wyścigu – jak to wyglądało na miejscu? Dostaliście numery startowe i….

… i zaczęliśmy się modlić żeby przeżyć :D A tak naprawdę wtedy zaczęła się walka. Wcześniej trasy były dokładnie opisane, ale takich wysokości się nie spodziewałam. Widoki zapierały dech w piersi. Niekiedy miałam ochotę zatrzymać się i tylko podziwiać. Nie mogłam jednak robić tego za długo, ponieważ na trasie były ustawione limity czasu. Niestety pierwszego dnia przeciążyłam oby dwa kolana oraz stawy skokowe, więc do walki z czasem doszła jeszcze walka z wielkim bólem… Jednak warto było, bo to co tam przeżyłam zostanie w moim wspomnieniach na zawsze :)

Jaki poziom sportowy trzeba reprezentować, żeby trochę powalczyć na trasie, a nie liczyć tylko na pomoc innych w pokonywaniu przeszkód?

Ciężko powiedzieć… Na Runmageddon Kaukaz niezbędna była dobra wydolność organizmu, kondycja i mocne nogi. Umiejętność pokonywania przeszkód zajmowała dalszą pozycję, bo nie było ich za dużo oraz nie były trudne. Natomiast na normalnych startach w kraju, trzeba się już dobrze przygotować przeszkodowo. Oczywiście ludzie pomagają na trasie, ale jak chce się zrobić wynik i powalczyć o podium, to należy wszystkie przeszkody pokonać samodzielnie. Przez to też przez ostatni rok musiałam całkowicie zmienić swój sposób trenowania i skupić się na budowaniu siły w rękach i plecach. Przeszkody są coraz trudniejsze więc nie można spocząć na laurach…

W trakcie wyścigu nie miałaś chwili kryzysu? Nie chciałaś się poddać i wrócić do domu?

Poddać się? Nie znam takiego słowa… Kryzys był i to nie jeden. Pierwszego dnia pojawił się ,chyba już na pierwszym kilometrze. Miałam bardzo duże problemy z oddychaniem, przez dużą wysokość n.p.m. Naprawdę pierwszy raz w życiu miałam taką zadyszkę. Coś strasznego. Kolejne większe kryzysy pojawiły się przez silny ból w kolanach. Był tak mocny, że nawet ketonale nie pomagały. Ale to i tak nic w porównaniu z nocami w namiocie. Temperatura w nocy spadła do minus 6 stopni i gratis prószył śnieg. Było tak zimno, że całą pierwszą noc nie przespałam. Pomimo tego wszystkiego nawet przez sekundę nie pomyślałam żeby się poddać, bo właśnie taką przygodę chciałam przeżyć. Gdyby było łatwo, nie miałabym takiej radości z tego wyjazdu…

Co było najtrudniejsze podczas wyścigu?

Dla mnie psychiczna walka ambicji i rozsądku. Chciałam pocisnąć tempo, ale przez ból nie mogłam tego zrobić. Czułam, że stać mnie na więcej, ale z drugiej strony bałam się, że jak zlekceważę kontuzję to następnego dnia nie będę w stanie nawet spacerkiem pokonać trasę. Rozsądek wygrał…chyba się starzeję :)

ewelina-zielinska4

Brałaś udział w polskich edycjach Runmageddonu. Czy te starty możesz porównać?

Na obu edycjach panuje niesamowita atmosfera, każdy sobie pomaga, wszyscy są pozytywnie zakręceni i uśmiechnięci. Jednak w Gruzji było nas około 80 osób, co sprawiło, że staliśmy się jedną wielką rodziną. Już tęsknię za tymi wariatami. Spędziliśmy ze sobą masę czasu i przez to bardziej zżyliśmy się ze sobą.  
W Polsce na biegach jest o wiele więcej przeszkód, a w Gruzji trzeba było skupić się na bieganiu. Jednak dalej jest to RMG więc każdemu, kto ma taką możliwość polecam zmierzyć się też z biegami Global.

Co z rzeczy, które wzięłaś bardzo przydało się podczas wyścigu, a co okazało się kompletnie niepotrzebne?

Może nie powinnam się do tego przyznawać, ale wzięłam 10 zapakowanych hot-dogów i 5 paczek kabanosów :) Ratowały mi życie na trasie ponieważ nie lubię żeli energetycznych. W Polsce na dłuższe biegi zawsze biorę pizzę do plecaka, więc musiałam mieć coś podobnego ze sobą :D  Jako prawdziwa kobieta spakowałam również dwie sukienki, w których chodziłam po biegu ;) Mój plecak był strasznie ciężki, ale wykorzystałam wszystkie rzeczy  i niczego mi nie zabrakło. Dużo podróżuję więc pakowanie mam opanowane do perfekcji. Przed Kaukazem miałam takie urwanie w pracy, że pakowałam się półtorej godziny przed wyjazdem.

Biorąc udział w Runmageddon Kaukaz zakładałaś sobie miejsce, na którym dobiegniesz czy po prostu chciałaś ukończyć bieg?

Na początku chciałam zrobić dobry wynik, natomiast później już tylko przeżyć i zmieścić się w limity czasowe.  Wiem jednak, że na kolejnym biegu moim celem będzie podjum….:)

Która z runmageddonowych przeszkód sprawiła Ci najwięcej trudności, a która okazała się Twoją ulubioną?

Na Kaukazie żadna nie była trudna. W normalnych startach największą moją zmorą był multiring, a teraz nie mogę się go doczekać. W tym sezonie doszło kilka naprawdę ciężkich przeszkód, jak np. Wariat, z którymi jeszcze sobie nie radzę. Zamykam jednak sezon startowy po biegu w Kocierzu na pół roku, aby dobrze się przygotować na kolejny rok :)  Ulubionych mam naprawdę wiele, np. wszystkie z linami czy te w powietrzu, które trzeba przechodzić wisząc na rękach. Nie przepadam za przeszkodami wodnymi, ponieważ noszę soczewki kontaktowe. I kocham błotko :)

ewelina-zielinska5

Pierwsza rzecz, o której pomyślałaś, kiedy dobiegłaś do mety?

Chcę na Runmageddon Sahara !

Pierwsza rzecz, którą zjadłaś zaraz po zakończeniu wyścigu?

Zjadłam wszystko to co było w cateringu. Natomiast po przylocie do Polski od razu pojechałam na wielką pizzę z kurczakiem, boczkiem, pieczarkami, kukurydzą i oczywiście bez sera :D  Taką kocham najbardziej ;)

Czy start w Runmageddon Kaukaz był tylko dobrą zabawą, czy może czymś więcej? Startując chciałaś coś sobie udowodnić?

Nie planowałam sobie nic udowodnić, ale po tym biegu zrozumiałam, że mogę więcej niż mi się wydaje. Bardzo zmotywował mnie ten wyjazd do pracy nad sobą. Dał  mi też niesamowitego kopa do rozwoju zawodowego. Na następny rok mam naprawdę wiele planów i teraz wiem, że wszystko jest możliwe i na pewno się uda. Czuję się na pewno o wiele silniejsza ! Niby taka mała kobietka, która po treningach od razu wskakuje w szpileczki i sukieneczki, a dała radę w tak ekstremalnych warunkach…:)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl