fit.pl mobile logo

Najaktywniejsze targi w Polsce

Kulturyści, fitnesski, pole dancerzy, zawodnicy muaythai i karate, trenerzy personalni, instruktorzy fitness, street workerzy oraz fani aktywnego spędzania wolnego czasu spotkają się w Targach Kielce od 22 do 23 kwietnia. Druga edycja FIT Weekend zapowiada się imponująco. Połączenie targów i prestiżowych zawodów sportowych sprawdziło się w Targach Kielce. Miniona edycja FIT Weekendu przyciągnęła ponad 6 tysięcy zwiedzających. Tegoroczny program to jeszcze większa dawka sportowej rywalizacji

Polacy coraz chętniej korzystają z bogatej oferty klubów fitness, a tendencje potwierdza najnowszy raport „The European Health & Fitness Market 2016”, przygotowany przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive. Europejski rynek fitness wart jest obecnie 26,7 mld euro. Rodzimy rynek należy do najszybciej rozwijających, ale równocześnie zaliczany jest do tych z największym potencjałem. W 2015 roku przychody klubów fitness w Polsce wyniosły 3,65 mld zł, a liczba członków 2,77 mln osób. W Polsce istnieje obecnie 2 520 klubów fitness, gdzie wśród siłowni sieciowych to Pure Jatomi – partner targów FIT Weekend, posiada największą liczbę klubów, tj. 37. Silną pozycję na rynku zajmują małe, lokalne siłownie i kluby fitness. Dzisiejsze raporty pokazują, że słowa Mike’a Balfoura, twórcy siłowni Pure okazały się prorocze – do Polski przyszła moda na bycie FIT.

Rosnące zainteresowanie wydarzeniami branży fitness

Stare przysłowie mówi „czym dalej w las, tym więcej drzew”. Można odnieść to również do branży fitness w Polsce. Czym większe zainteresowanie aktywnością fizyczną, zbilansowaną dietą, dbaniem o swoją sylwetkę, tym więcej wydarzeń, które w jednym miejscu skupiają osoby poszukujące wiedzy, jak efektywnie rozpocząć swoja przygodę z aktywnym trybem życia, jak i te, które w takim trybie już żyją. Przykładem jest kwietniowy FIT Weekend w Targach Kielce – największe wydarzenie multisportowe połączone z targami suplementów, odżywek, odzieży i akcesoriów sportowych w południowej części Polski.

Mistrzowie sportów sylwetkowych zawitają do Kielc

Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, których głównym organizatorem jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego to najwyższe rangą wydarzenie skupiające wokół siebie najlepszych i najwytrwalszych przedstawicieli sportów sylwetkowych. Już po raz czwarty zagoszczą oni w Targach Kielce. Na jednej scenie o tytuł Mistrza będzie rywalizować blisko 400 zawodników i zawodniczek w kilku różnych kategoriach - od kulturystyki klasycznej, przez plażową aż po fitness bikini.

targi3

Sztanga dla zawodowców, jak również amatorów!

Równolegle z Mistrzostwami w Kulturystyce i Fitness do Targów Kielce spłynął Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc, nad którym pieczę ma klub sportowy „Olimp” Zabrze. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej (niepoprawnie nazywanej płaską) należy do ulubionych ćwiczeń siłowych górnej części ciała. W zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy, reprezentanci klubów sportowych – członków PZKFiTS, po okazaniu podczas weryfikacji, ważnej licencji zawodnika PZKFiTS lub przedłożeniu kompletnego wniosku o wydanie licencji potwierdzonego przez klub. Skomplikowana ścieżka, jaką trzeba przejść, by wystartować w pucharze ogranicza znacznie liczbę osób biorących udział w tych zawodach.

Tymczasem, po raz pierwszy w Polsce Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zaprasza KAŻDEGO kto jest „na TY” za sztangą do „Bench Press Challenge”, czyli nic innego jak - Debiuty w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć zmagania zupełnie nowych zawodników i zawodniczek, którzy w przeciwieństwie do Pucharu Polski nie muszą być nawet zrzeszeni w żadnym Klubie Sportowym i nie posiadają licencji zawodnika PZKFITS.

Zakręć się wokół nas – pole dance na sportowo!

II edycja POLE DANCE SHOW zwróciła uwagę ponad 160 pole dancerów, którzy wysłali swoje zgłoszenie. – Święto pole dance odbywać się będzie przez trzy dni – od piątku 22 kwietnia do niedzieli 24 kwietnia – opowiada Marta Janda, właścicielka szkoły pole dance May Way PDS oraz inicjatorka wydarzenia. - W piątek zobaczymy ponad 50 amatorów. W sobotę będziemy mieli okazję oglądać kwalifikacje do mistrzostw świata pole sport w ramach I Mistrzostw Polski Pole Sport, czyli sportowej odmiany pole dance. Niedziela będzie najważniejszym dniem, zobaczymy ponad 50 uczestników walczących w 6 kategoriach (dzieci, juniorzy, duety, mężczyźni, kobiety profesjonalistki i exotic). To będzie artystyczna odsłona pole dance. Po raz pierwszy stworzyliśmy kategorię dla dzieci. W składzie jury międzynarodowe gwiazdy Natalia Tatarinsteva, Slava Ruza, Anna Valfsson – dodaje organizatorka.

targi4

Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się ogromnym powodzeniem. Goście, którzy w Centrum Kongresowym Targów Kielce spędzili cały dzień oglądając zmagania uczestników, wspominają pozytywnie swoje często pierwsze spotkanie z tą aktywnością i już rok temu zapowiedzieli, że pojawią się tu ponownie.

Wschodnie sztuki walki – budują nie tylko charakter!

Ogólnopolska Liga Muyathai oraz Grand Prix Polski Karate Kyokushin to kolejne warte uwagi spotkania w ramach FIT Weekend 2017.

– Ogólnopolskie zawody odbędą się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai – mówi Rafał Maciaszek, koordynator Ligii i założycie Sekcji Sportów Walki Klincz. – W kwietniowych zawodach wezmą udział zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i ci mniej zaawansowani. Spodziewamy się około 100 zawodników czynnie biorących udział w walkach. Liga będzie również promowała kampanię „Muaythai przeciw narkotykom”.

targi_1

Z kolei karatecy, zaproszeni do udziały w Grand Prix po raz pierwszy wystąpią w Targach Kielce. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin.

Jatomi Fitness Festiwal, strefa workout, targi odżywek i akcesoriów sportowych… jeszcze więcej atrakcji

Trudno na jednym oddechu wymieć wszystkie atrakcje, jakie czekają na zwiedzających od 22 do 23 kwietnia w Targach Kielce. We współpracy z uznanymi ośrodkami promującymi sportowe dyscypliny program II edycji FIT Weekendu, na tle innych wydarzeń tej branży w Polsce, może poszczycić się wysokiej rangi poziomem zawodów. Co za tym idzie, w kwietniu do Kielc zjadą się silni reprezentanci różnych dziedzin i to tutaj będzie można spotkać swoich idoli, którzy motywują do wytrwałej pracy nad sobą. Warto już dziś zaplanować udział w wydarzeniu. Multisportowym wydarzeniom towarzyszą targi, gdzie na stoiskach czołowych marek rynku odżywek będzie można uzupełnić sportową garderobę i zadbać o odpowiednią suplementację.

Rozgrzewka przed FIT Weekendem w Galerii Echo

Dla niezdecydowanych i szukających jeszcze silniejszych argumentów, dlaczego warto wziąć udział w FIT Weekendzie zapraszamy do udziału w evencie „Rozgrzewka przed FIT Weekendem”. Prezentacja walk muaythai i karate, pole dance oraz przegląd technik treningowych pod okiem trenerów personalnych Jatomi Fitness to tylko niektóre atrakcje. Zapraszamy 8 kwietnia, Galeria Echo.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl