Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Co sądzicie o Strong Man?

Co sądzicie o Strong Man?

Jarek Dymek, jeden z czołowych polskich siłaczy, bardzo fajnie i rozsądnie mówi o tej dyscyplinie. Twierdzi, że nie jest to zabawa dla każdego. Tutaj można przeczytać wywiad z Dymkiem:

http://www.fit.pl/gwiazdyfit/jarosla...378,0,0,0.html

A jakie jest wasze zdanie? Czy to sport (niektórzy twierdza że nie) i czy czasem nie jest to zabójstwo dla organizmu?

» Moderator Awatar TUSTUSKA
    Nie wiem czy oni biora sterydy czy jak, ale bardzo lubie ogladac zawody strong manow:] chociaz sama nie lubie u mezczyzny tego typu budowy. Ale w niedziele czy sobote jak leci w tv to chetnie z mezem ogladamy

Pooglądać to i ja od czasu do czasu lubię, ale jak pomyślę, jakie ciężary oni dźwigają na tych zawodach i to nierzadko w ostrym słońcu, to mi się słabo robi...

Strongman to przede wszystkim dobra zabawa - coś na styl gladiatorów - zawodnicy charakteryzują się "nadludzką" siłą fizyczną, którą wykorzystują np. do ciągnięcia tira czego nie jest w stanie zrobić przeciętny Kowalski, a co za tym idzie taki pokaz imponuje i wywołuje żywe reakcje.

Uważam, że jest to świetna zabawa (dla kibiców), jak mam tylko okazję to chętnie oglądam w telewizji, tym bardziej, że Polska ma całkiem niezłą ekipę z Mariuszem na czele.

Niestety co do kulisów tej "dyscypliny" sprawa ma się dokładnie tak samo jak w kulturystyce - wszyscy "biorą" a nikt o tym nie mówi.

Cytat Zamieszczone przez djwally Zobacz posta
    Niestety co do kulisów tej "dyscypliny" sprawa ma się dokładnie tak samo jak w kulturystyce - wszyscy "biorą" a nikt o tym nie mówi.
    A na dodatek kantują, jak widać na załączonym obrazku:

"Skandalem zakończyły się zawody strongman Super Series w Venice Beach. Mariusz Pudzianowski prowadząc od drugiej konkurencji pewnie w całych zawodach, zajął ostatecznie drugie miejsce. Tym razem Amerykanie przeszli samych siebie i bez skrupułów oszukali naszego mistrza. Wszystko za sprawą ostatniej konkurencji, po zakończeniu której, organizatorzy podjęli decyzję o liczeniu w niej podwójnych punktów!
    - Mógłbym mieć zastrzeżenia do sędziów za prowadzenie całych zawodów. Próbowano mnie oszukać praktycznie w każdej konkurencji jednak nie mieli takiej możliwości, bo zajmowałem pierwsze i drugie miejsca zbyt dużą przewagą. Przed ostatnią konkurencją - podnoszeniem kul, byłem pierwszy i miałem 7 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem. Nie było możliwości żebym w jakikolwiek sprawiedliwy sposób mógł przegrać gdyż startowało nas w ostatniej konkurencji tylko siedmiu (ja i sześciu Amerykanów). Zawodnicy i kibice podchodzili do mnie i gratulowali a wokół mnie powtarzano, że znowu wygrałem. Wszyscy bowiem wiedzieli że będąc nawet ostatni otrzymam 1 pkt co i tak nie umożliwi nikomu wyprzedzenie mnie! Tak się jednak nie stało bo po konkurencji organizatorzy podeszli do mnie i powiedzieli że niestety przegrałem bo punkty liczymy tym razem podwójnie! Chwile potem z uśmiechem na twarzy dodali że i tak miałem przegrać! Jak się więc okazało w Ameryce wszystko jest możliwe! Powiedziałem, że tak się nie robi i odmówiłem wyjścia po Puchar! Zawodnicy amerykańscy mijali mnie ze spuszczonymi głowami. Widziałem wiele ale czegoś takiego nigdy! - powiedział Pudzianowski.

Ostatecznie Polak zajął drugie miejsce, "zwyciężył" Dave Ostlund, zaś trzeci był Jesse Marunde.
    Warto odnotować również, że Pudzianowski ukończył jako jedyny dwie konkurencje, z którymi Amerykanie sobie nie poradzili. Jedną z nich był spacer farmera 2 x 180 kg oraz konkurencja wiązana (najpierw był martwy ciąg na axlu 285 kg, następnie sztanga 325 kg, kolejno podnoszenie bala 280 kg i na koniec lektyka niska 410kg, której nikt nie potrafił nawet z ziemi oderwać).

Źródło: pudzian.pl"

Mariusz jest dla mnie profesjonalistą - tak samo jak Korzeniowski. Ciężka praca to ich dewiza, oboje posiadają potencjał i talent oraz potrafią to wszystko połączyć oraz zamienić w sukces.

A co do sprawiedliwości ... mówią, że jest ślepa, a w stanach widocznie ślepa i głupia.

Gdyby jechali na samych koksach nie podźwidnęliby takich ciężąrów!

A co twoim zdaniem jeszcze biorą?? Bo to, że ćwiczą, dobrze (adekwatnie do potrzeb) się odżywiają, stosują regenerację (odnowa biologiczna), stosują suplementację itp. - to są rzeczy oczywiste ... a może o czymś zapomniałem??

Senior Member Awatar jagienkaFit
    mnie zastanawiają te ich wypryski na ramionach....;/

Junior Member Awatar Martta
    Niestety nie oglądam już zawodów, bo nie mam telewizora w domu (i dobrze mi z tym), ale swego czasu bardzo to lubiłam. Niezbyt mnie interesuje rozmowa o tym, co biorą, bo to ich życie i jak dla mnie mogą faszerować się sterydami To dobra rozrywka i nic więcej.

PS. Na pewno bym nie chciała, aby mój facet wyglądał jak jeden z tych siłaczy

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów