Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Joga szkodzi?

Czyli te wszystkie video kursy jogi można o kant stołu rozbić? :|

Senior Member
    Wg mnie to nie jest do końca tak,każdy kurs uczy nas czegoś nowego i te umiejętności mogą nam się potem przydać. Osobiście uważam,że joga jest bardzo relaksująca.
    www.KolagenColway.com

Oczywiście, że nie szkodzi. Odsyłam was bezpośrednio do artykułu - http://goldsgym.pl/podstawy-jogi-dla-poczatkujacych,t,84,30,2.html
    Nieco podstaw związanych z jogą. Moim zdaniem joga ma wyłącznie pozytywny wpływ, ale to już spróbujcie ocenić samodzielnie.

Senior Member
    Zapomniałam tylko o jednym aspekcie,a mianowicie: joga może szkodzić jeżeli nadużywamy jej w nadmiarze,wówczas faktycznie może dojść do przeciążenia,ale to bardzo sporadyczne przypadki.
    www.KolagenColway.com

Żaden trening "nie jest taki zdrowy", jeśli jest prowadzony nieumiejętnie :-)

Joga nie jest tu wyjątkiem. Po prostu każdą aktywnością można sobie zrobić krzywdę, jeśli nie wie się "co i jak".

Senior Member
    To może i lepiej, że jakoś nigdy nie udało mi się w nią wkręcić skoro jednak szkodzi:P

Junior Member
    Krótko. W jednej z asan młoda instruktorka docisnęła mnie do ziemi. Efekt? Naderwany mięsień, który leczę od roku. Teraz jest dobrze rozciągam się jak kiedyś ale mięsień do 100% sprawności nie wróci i prawdopodobnie będzie zawsze w postawach odczuwalny.

Junior Member
    Uprawiając jogę należy pamiętać, że jest to jedynie technika ćwiczeń, która nie jest w stanie zastąpić nikomu wizyty u lekarza. Każde ćwiczenie niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia ciała. Jeżeli człowiek cierpi na poważne schorzenie kręgosłupa czy też stawów biodrowych, powinien najpierw zgłosić się do lekarza,

Junior Member
    Ja mam straszne problemy z dłońmi zimą - nie dość że są suche to wrażliwe - pod wpływem chlorowanej wody, zimna, zmian temperatury robią mi się małe ranki na skórze. Po nałożeniu na skórę kremu, dłonie robią się czerwone i strasznie piecze mnie skóra. Próbowałam różnych kremów próbowałam już różnych kremów ale nie znalazłam jeszcze idealnego

Junior Member
    Jezeli cwiczenia robi sie z umiarem a nie sa to karkolomne pozycje nadwyrezajace sciegna i miesnie, nie powinno sie nic stac zlego. Kazda nadgorliwosc przy cwiczeniach moze spowodowac kontuzje i byc przyczyna cierpienia jak w sporcie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów