Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Joga szkodzi?

Na szczególne niebezpieczeństwo są narażone przede wszystkim te części ciała, które dla wielu osób i bez dodatkowego obciążania są problematyczne, a więc: kręgosłup, stawy barkowe, biodrowe i kolanowe. Asany, w których trzeba się mocno wygiąć do tyłu - jak kobra czy pies z głową do góry - obciążają dolny kręgosłup.

Junior Member
    Czy nie jest tak, że tylko osoby, które mają już problemy z tymi częściami ciała muszą uważać?

Joga to znakomita forma relaksu i ćwiczeń,zarówno dla ciała jak i umysłu,osobiście nie widzę w niej niczego szkodliwego,wręcz przeciwnie- to znakomita odskocznia.

Junior Member
    Przegląda
    Rzeszów
    Moje koleżanki, które chodzą na jogę, bardzo chwalą sobie zajęcia. Ja jeszcze się zastanawiam. :-)

ja jogę bardzo lubię, szkodzić może osobom, które np maja uszkodzone jakieś kręgi, lub gdy ćwiczy się nieprawidłowo...

Joga w żaden sposób nie może zaszkodzić,ewentualnie dla tych którzy nie wiedza jak wykonywać dane ćwiczenia,może wprawić w lekkie zawstydzenie,ale początki zawsze są trudne. Joga to dla mnie przede wszystkim duży relaks i odprężenie.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów