Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Ćwiczenia po cesarce !!

Unhappy

Hej ja trzy lata temu miałam cesarkę. Ćwiczenia nie tak szybko się zaczęły gdyż rana musiała się zagoić. W sumie korzystałam z domowych ćwiczeń typu pompki brzuszki, ruch na świeżym powietrzu i oczywiście praca przy dziecku. Zwłaszcza, że nie maiłam z kim zostawiać córeczki. Moja figura wygląd jak z przed ciąży

Polecam serdecznie http://finansowy.tumblr.com/ atrakcyjna oferta!
    Ostatnio edytowane przez INNOCENTA79 ; 28-05-2015 o 09:53

"Niestety ćwiczeń po cesarskim cięciu nie można zacząć tak szybko jak po naturalnym porodzie, gdyż powłoki brzuszne muszą się zrosnąć i wygoić. Na początek wykonywałam tylko delikatne ćwiczenia - zaczęłam 6 tyg. po porodzie. Po 3 miesiącach po wcześniejszej konsultacji z ginekologiem, który stwierdził, że wszytko mam ładnie wygojone, zaczęłam bardziej intensywne ćwiczenia, m.in. jeździłam na rowerku stacjonarnym, wykonywałam też ćwiczenia na twisterze, no i oczywiście ćwiczyłam mięśnie brzucha, bo niestety ta część ciała najbardziej ucierpiała na ciąży. Po 6 miesiącach wróciłam na aerobik."

Junior Member

Thumbs up

Już w pierwszej dobie po cięciu cesarskim, gdy zastosowane zostało znieczulenie przewodowe do kręgosłupa, kobieta w połogu powinna zacząć ćwiczyć. Pierwszymi ćwiczeniami, jeszcze przed uruchomieniem (przed wstaniem z łóżka) są ćwiczenia krążeniowe, przeciwzakrzepowe i oddechowe torem piersiowym. Gdy znieczulenie przestanie działać i pacjentka czuje swoje nogi, powinna zacząć ćwiczenia czynne kończyn dolnych bez udziału mięśni brzucha oraz ćwiczenia przeciwzakrzepowewykonywane stopami. Przed wstaniem z łóżka (kobieta po cięciu cesarskim powinna wstać lub przynajmniej usiąść po 8 godzinach po znieczuleniu przewodowym) należy powoli, bez napinania mięśni brzucha, czyli ze zgiętymi nogami, zacząć obracać się z leżenia na plecach do leżenia bokiem. Usprawni to późniejszą pionizację i pozwoli na łatwiejsze przystawienie maluszka do piersi. Kobieta po cięciu cesarskim powinna również nauczyć się kaszleć z asekuracją rany pooperacyjnej.

Nie ma rzeczy niemożliwych http://joannamroz.bugs3.com/2015/04/pora-na-tapety/ sam się przekanasz!
    Ostatnio edytowane przez Olinqwe70 ; 30-06-2015 o 17:48

Junior Member
    wg tego co wyczytałam, ćwiczyć można dopiero jak wszystko w miarę wróci do normy. najlepiej skonsultować to ze swoim lekarzem. szwy wewnętrzne rozpuszczają się podobno dopiero po 4 msc i najlepiej nie ćwiczyć do tego czasu, przynajmniej tak mi się wydaje ale jak macie inne zdanie na ten temat to podzielcie się

Junior Member
    Powinnaś prede wszystkim skonsultować się z lekarzem, czy od intensywnych ćwiczeń nie zrobisz sobie jakiś komplikacji zdrowotnych. U mnie okazalo si , że cośtam jeszcze nie do końca było wygojone i teraz mam bana na ćwiczenia na dłużej.

Junior Member
    Generalnie po cesarce można już ćwiczyć po 6 miesiącach. Fajnie, że chcesz wrócić do szczupłej sylwetki.Byle by czuć się dobrze.

Trzeba uważać i nie można tak ostro ćwiczyć. Zacząć od jakiś zwykłych marszo biegów a później stopniowo podchodzić do innych rzeczy. Nie od razu Kraków zbudowano jak to zawsze mówi mój trener. Zawsze jest dobrze podejść tak z dystansem i tak jakoś na luzie.

Nie pocieszy cię pewnie to co napiszę ale ja jestem 2,5 roku po cesarce i naprawdę często czuję ból albo ciągnięcie w okolicy szwu. Cesarka to poważny zabieg. Radzę po prostu ostrożnie wzbogacać ćwiczenia i obserwować swoje ciało i jego reakcję. Powodzenia z odzyskiwaniem figury.

Na początek ostrożnie. Przez około trzy miesiące aż rana po cesarce się zagoi. Zwłaszcza ta we wnętrz, której nie widać. Potem można zacząć wrócić do aktywności fizycznej.

ja zaczęłam jakieś 2 m-ce po - chodzi mi o lekkie ćwiczenia na mięśnie brzucha. Ponieważ nic się nie działo, zwiększałam "obciążenie" Z tym czekaniem do 6 m-cy to raczej lekka przesada. Jeśli jednak jesteś 4 tyg po, to lepiej jeszcze trochę poczekaj

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów