Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: kosmetyki z apteki

Junior Member
    Tak wiec widzisz, czasem mozna znalezc cos fajnego za naprawde nieduze pieniadze, a mysle, ze jakosciowo ten krem mozna przypisac do kosmetykow najwyzszej jakosci.

Junior Member
    dokładnie, Poza tym jak sobie używam tego mojego nanobase, to oprócz super nawilzenia wiem, ze jest to "lekka"odżywka i nie obciąza mojej skóry. jestbezzapachowa a to dla mnie dodatkowy plus, bo jakoś dzieki temu mi się wydaje, ze to delikatniejsze kosmetyki.

Junior Member
    No musze przyznac, ze ze wzgledu na moja bardzo sucha skore sklonna do podraznien, dlugo szukalam odpowiedniego kremu, szukalam, szukalam i znalazlam i to tez przez przypadek, czailam sie na vichy, ale pani w aptece mi podsunela wlasnie ten kremik, ze wzgledu na cene no wiec polecam dalej

Junior Member
    Moja kuzynka ma tez problem z sucha skora, robia jej sie czasem takie plamy czerwone na udach albo na ramionach i jej dermatolog polecila wlasnie tez keranorm i przeszlo jej juz po kilku dniach. Tylko na slonce nie moze wychodzic.

Junior Member
    Nie, to nie jest tak, tez wlasnie slyszalam, ze ze wzgledu na kwasy zawarte w kremie nie mozna wychodzic na slonce, ale tak jest z kazdymi kremami, ktore maja taki skladnik, pytalam sie dokladnie o to pani dermatolog i powiedziala, ze wszystko bedzie w porzadku, jezeli bede stosowac ten krem wieczorkiem po kapieli, a rano, jak bede wiedziala, ze moja skora jest narazona na silne slonce, to powinnam stosowac krem z filtrem. Mam bardzo wrazliwa skore, wiec i tak stosuje filtry, bo od razu uczulenie lapie i ten keranorm uzywam bez zadnych problemow i podraznien, co wiecej - on lagodzi i usowa drobne przebarwienia

Junior Member
    no tak jest z tymi kwasami, ale często jest tak, że takie lecznicze produkty to nie bardzo nadają się na słońce, bo mają one za zadanie szybko i skutecznie zregenerowac skórę. Jak się bierze lekarstwa to też się słońca unika. Ja jak zroniłam sobie klikudniową kurację Nanobase, to kładłam go na ciało wieczorem i w ciągu dnia, nie unikałam słońca i było wszytsko ok.Więc najlepiej po kąpieli, wieczorem się smarowac.

W aptece kupowałam tylko balsam SVR. Strasznie drogi ,ale wart swojej ceny. Natomiast kosmetyki La Rocher Posay, Vichy czy innych, które wymieniliście dostępne są przecież nie tylko w aptekach...a swoją drogą -szkoda, że nie można na nie dostać recepty, no nie? Recepta na balsam za 120zł....mmm, wtedy z chęcią płaciłabym podatki

Senior Member Awatar KAnka
    Trzeba dobrze się wczytywać co się kupuje, bo moim zdaniem to cześć z tych kosmetyków aptecznych (choc dostepnych przeciez tez w innych sklepach) to właśnie chwyt marketingowy, za który trzeba słono zapłacić.

Mam znajomego aptekarza ze Śląska, który mówi, że sporą cześcią jego klienteli stanowią Niemcy, którzy kupują polskie, tanie, ziołowe leki i kosmetyki np. Ziaji.
    A my ich niedoceniamy i bulimy za Vichy i inne drożyzny.

Ale z drugiej strony jak ktoś ma problemy ze skórą i ma np.atopową to tylko takie apteczne kremy łagodzą objawy.

Gdy dopada mnie uczulenie ratuję się kremami Biodermy (francuskie, drogie), a ostatnio sięgam po serie Emolium - polskie, dużo tańsze, a równie drogie.

Senior Member
    ja kupuję w aptekach kosmetyki La Roche-Posay, szczególnie żel do mycia twarzy, jest rewelacyjny na problemy ze skórą twarzy, a do tego nie podrażnia.

Junior Member
    Zamiast kremu nawilżającego z powodzeniem stosować panthenol spray- działa jak nawilżająca pianka. Delikatnie ujędrnia skórę. Ten sam który stosuje się np. na oparzenia słoneczne.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów