Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Forma po cesarce

Junior Member

Question Forma po cesarce

Jestem 3 miesiące po cesarce, karmie piersią i jestem 5 kilo mniej na wadze niż przed ciążą. Teraz waże 73 kg przy wzroście 164 i mam jeszcze dużo do ideału. Od 2 tygodni ćwicze 6 weidera, ćwiczenia na nogi i 30 min na rowerku stacjonarnym. Chciała bym pozbyć się tłuszczyku na brzuchu i nogach czy te ćwiczenia mi wystarczą.
    Proszę o rade, nigdy nie ćwiczyłam i jestem zielona w tych sprawach

To duża aktywnośc jak na 3 miesiące po cesarce. Ale wiem, że każdy jest inny. Ja po cesarce długo źle się czułam. Tak naprawdę ćwiczyć zaczełam dopiero rok po a teraz 2 lata po wyglądam dużo lepiej niż przed ciążą.

Tak jak przedmówca uważam, że wszystko zależny od naszego ciała i organizmu. Są kobiety , które po cesarce jakieś 6 miesięcy po mogą robić wszystko, a są i takie które nie umieją sobie dać rady.

Podziwiam osoby które tak szybko po cesarce ćwiczą. Ja przez pół roku miałam problemy, blizna mnie mocno bolała i ciągnęła. Jeśli tylko mogę coś doradzić to ostrożność, bo cesarka to poważna operacja chirurgiczna, przecięcie wszystkich powłok brzusznych. Trzeba być ostrożnym.

Junior Member
    Przegląda
    WROCŁAW
    Popieram przedmówczynie niezwykle ważne po cesarce jest stopniowanie wysiłku i obciążanie mięśni. Jeżeli stan blizny jest ok (nie jest za twarda, zbyt zaczerwieniona, nic się nie sączy, nie ma zrostów ani bliznowców) to można rozpocząć ćwiczenia - o ile lekarz nie wyrazi przeciwwskazań. Warto przed intensywnymi ćwiczeniami sprawdzić, czy nie doszło do rozstępu mięśnia prostego brzucha - co też będzie wymagało najpierw odpowiedniej terapii - wzmacniania mięśni głębokich tułowia i brzucha oraz mięśni dna miednicy, a także być może masażu i oklejania plastrami kinesiotaping, żeby nie doszło do przepukliny - co niestety zdarza się często u Pań, które wykonują ćwiczenia (w szczególności brzuszki) w nieprawidłowy sposób. Trzeba uważać do treningów polecam jeszcze spacery i za jakiś czas będzie można wprowadzać stopnio marszo-biegi (bardziej trucht), a wtedy brzuszek zacznie się sam spalać powodzenia!

Junior Member
    Jeśli wszystko już się zagoiło to nawet należy zacząć ćwiczyć. Ja ze swojej strony polecam jazdę na rowerze. Kupiłam dla dziecka fotelik rowerowy weeride kangaroo i już na wiosnę zaczynamy pierwsze wycieczki

Ważne jest to abyś nie dźwigała nic przez około 3 miesiące, więc hantle odpadają np. A ćwiczyć możesz jak tylko szew się zagoi. Jak zawsze zaczynamy stopniowo. A to jest sprawa indywidualna na ile można sobie pozwolić.

Uprawnienia umieszczania postów