Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 160

Wątek: Kawa tak czy nie???

Cytat Zamieszczone przez jagienkaFit Zobacz posta
    ja pól roku temu wypijałam 3 dziennie z 2 łyżeczek sypanej z mlekiem <ściana>, a teraz przerzuciłam się na zielona herbatę i wodę mineralna i jak ręka odjął przestałam mieć skurcze mięśni łydek... patrzcie jakie to proste - albo rybki albo akwarium (decyzja zależy do nas - zdrowie czy kubki smakowe są w życiu ważniejsze)

Kawa wypłukiwała magnez, więc logicznym następstwem były skurcze.
    Można pić więcej kawy, ale wtedy należy pamiętać o dodatkowej suplementacji magnezu, gdyż przy większej ilości kawy, jego poziom w organizmie znacznie spada.

Pozdrawiam

Senior Member Awatar esia

:)

zgadza się,kawa obniża bardzo magnez
    łapały mnie skurcze łydek,chodziłam zmęczona,bez energi,po wysiłku robiłam się senna?? A teraz jest dużo lepiej
    Jak idziemy na kawke z przyjaciółmi to musi wystarczyć zapach z innych filizanek,a ja zielona mniam na zdrowie

ech, ja niestety nie potrafię sie od kawy odzwyczaić. na dodatek piję tylko z mlekiem a po mleku mam przeboje pokarmowe.. z sojowym natomiast jakoś mi nie smakuje.. na szczęscie ograniczam się do jednej filiżanki dziennie

ja też niestety od kawy uzależniona jestem... kupiliśmy nawet z B. ekspres do kawy do naszego mieszkanka, bo dla mnie picie kawy to swego rodzaju rytuał!
    To chwila dla mnie, 15 min na odpoczynek mentalny

I wiem, że jest to może nie szkodliwe, ale na pewno nie obojętne mojemu organizmowi. Jedyne co moge zrobić to kupować naturalną, dobra jakościowo kawę. Najbardziej ufam tym w ekologicznych sklepach

Junior Member

Question zamiast kawy

A co można zjeść na obudzenie zamiast kawy?

Ja proponuję zimne, świeże owoce. np. 2 pomarańcze. Dają stopniową dawkę energetyczną (najczęściej w owocach jest fruktoza , która się wolniej przysfaja od cukrów prostych)

Pozdrawiam,
    tom

Senior Member
    Tomas - dobry pomysł z tymi owocami - ja także będę musiała ograniczyć kawę, bo troszkę przesadzam Tylko, że - wiem, że bez energetycznych "dodatków i wspomagaczy" nie dałabym rady przy teraźniejszym tempie i stylu życia Do tej pory piłam średnio 3 kawy dziennie - nie zawsze są one bardzo mocne ale dwie z nich przewidziane są właśnie po to, by "dać kopa" A tabletki? Z magnezem i innymi witaminami? Widzieliście jakieś godne uwagi?
    Co powiecie na taki suplement, który w założeniu ( co wynika z opisu) ma działać energetyzująco na organizm dzięki składowi -

Zastąpi kawę?

Junior Member
    Ja ostatnio z głupot wypiłam 7 filiżanek kawy przed treningiem siatkówki! Wywołało to u mnie naprawdę niezwykłe efekty! Miałam w sobie mnóstwo energii, grałam rewelacyjnie! Ale wiem, że przesadziłam i taka dawka tego napoju jest bardzo szkodliwa, więc radzę nie próbować tyle pić :-) chociaż muszę przyznać, że nie miałam późnej żadnych dolegliwości :-P
    Pozdrawiam- Edyta.

Senior Member
    Łomatkobosko, po 7 filiżankach chyba miałabym migotanie przedsionków i ręce tak by mi się trzęsły, że nie mogłabym trafić w piłkę :-)
    Wypijam jedną filiżankę kawuni dziennie i niekoniecznie dlatego, że się uzależniłam, tylko dlatego, że lubię

Senior Member Awatar esia
    Przestałam pić kawe sypaną i jest o.k czasami skusze się na puszczalską
    A kawę sypaną używam do pilingu ciała i zapach mam kawusi :lol:

Cytat Zamieszczone przez edyta777 Zobacz posta
    Ja ostatnio z głupot wypiłam 7 filiżanek kawy przed treningiem siatkówki! Wywołało to u mnie naprawdę niezwykłe efekty! Miałam w sobie mnóstwo energii, grałam rewelacyjnie! Ale wiem, że przesadziłam i taka dawka tego napoju jest bardzo szkodliwa, więc radzę nie próbować tyle pić :-) chociaż muszę przyznać, że nie miałam późnej żadnych dolegliwości :-P
    Pozdrawiam- Edyta.
    A to byłby dowód na to, że kawa działa jak środek dopingujący, o czym można przeczytać np. tutaj:

http://polskatimes.pl/sport/116327,m...anym,id,t.html

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów