Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: czy mydło wysusza skórę?

Junior Member Awatar foofa

czy mydło wysusza skórę?

ostatnio natknęłam się w sieci na film, w którym mówili, że mydło nie tylko wysusza skórę, ale też pozostawia na skórze taki jakby brud, osad. myślicie, że to prawda?

Skoro po mydle pozostaje osad na umywalce czy na wannie, to na zdrowy chłopski rozum na skórze tez musi coś zostać...

Junior Member
    Coś w tym jest. Ja osobiście nie używam mydła. U mnie na prawdę wysusza. Stosuję żel do twarzy, a przed wyjściem z domu obowiązkowo krem.

widziałam tę reklamę, o której piszesz - to chodzi o mydło dove. według mnie mają sporo racji. ja jak używałam zwykłego mydła (czyli bez kremu nawilżającego) miałam dużo bardzie ściągniętą i szorstką skórę, a po myciu faktycznie widoczny był jakby taki osad. po dove tego nie ma.

Junior Member
    Dla mnie używaie mydła to jest ok, ale mydło to mydło i zawsze wysusza skórę, Dlatego po użyciu go trzeba dobrze nawilżyć skórę i wszytsko będzie dobrze. Nalepsze będą apteczne kosmetyki ja teraz mam keranorm i jestem zadowolona skóra nie jest sciągnięta i nie piecze. Są niedrogie a przypominają jakośćią Vichy

Junior Member
    dokłądnie, Kiedyś mi któś powiedział, że jeśli widzimy jaki osad mydło zostawia na umywalce, to taki sam zostawia nam na skórze. Jak dla mnie można go używac, ale trzeba poamiętać o dobre nawilżenie, bo inaczej odwodni się skórę. Codziennie po kąpieli używam odzywki nanobase do skóy i mam problem z głowy. super nawilża i zarazem leczyteż jak Vichy, dobra firma tylko o połowę taniej

» Moderator Awatar TUSTUSKA
    ... poza tym mydło zmienia pH skóry, najlepiej jest używać szarego mydła, nie jest przyjemne w zapachu ale po to mamy balsamy jak wychodzimy z kąpieli żeby się nawilżyć i pięknie pachnieć

Junior Member
    z szarym mydłem to jeszcze nie próbowałam, bo jakoś tak mnie nie przekonuje ani wygląd, ani nic. chyba jedak wole żele do twarzy, no a z balasamami to przede wszytskim nak pisałam, to nawilżenie

Junior Member
    Kiedyś twarz myłam tylko mydłem, ale jak dowiedziałam się że to nie jest zbyt mądry pomysł to przerzuciłam się na typowe żele do mycia twarzy!

Junior Member Awatar cerise
    Do ciała używam zwykłego mydła, ale do twarzy - nigdy! Okropnie wysusza i ściąga skórę.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów