Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: czy mydło wysusza skórę?

Junior Member
    Tak niestety mydło wysusza skórę i bardzo ją napina. Dlatego do ciała używam żelu do mycia. A twarz myję tylko zimną wodą-to sprawdzony sposób mojej babci. Coś w tym jest. Później oczywiście stosuję krem do twarzy. I mam gładką skórę.

Junior Member
    tak zgadzam sie z wami dziewczyny mydlo wysusza skore, warto zainwestowac w jakis kosmetyk nawilzajacy po jego zastosowaniu, ja tak przynajmniej robie

Na tej reklamie jest pokazane, że mydło jednak zostawia osad
    Ale nie wierzę, że Dove jest inne, dlatego używam kremów albo żeli myjących. Sucha i napięta skóra to nic dobrego, szczególnie zimą i szczególnie na twarzy.

Junior Member
    Ciekawe czy z tą reklamą to faktycznie prawda... Znaczy w cudowność Dave nie wierzę, ale zastanawiam się nad tym czy mydła zostawiają taki osad. Ja podobnie jak większość - do twarzy używam specjalnego żelu. A jeśli chodzi o resztę ciała to mam swoją ukochaną mydlarnię u Franciszka, w której kupuję różne zapachowe mydełka. A teraz jeszcze otworzyli sklep w Krakowie i nie muszę zamawiać w ciemno przez neta tylko mogę najpierw je powąchać :P

ja wystrzegam się mydła na szczęście używam balsamów a do twarzy chusteczek oczyszczająco - nawilżających...
    bo mydło faktycznie wysusza skórę

Junior Member
    Dzisiaj natrafiłam w internecie na takie mydełko:savon noir . Czy któraś z Pań stosowała? Bo trochę o tym poczytałam i wydaje się naprawdę dobre. Na necie jest kilka komentarzy na jego temat i żadnej negatywnej opinii. No tyle, że tanie nie jest, dlatego zanim się zdecyduję wolę zapytać czy którąś z was miała może z nim styczność?

Dove oczywiście nie wierzymy, słusznie jednak do mydła podchodzić z rezerwą bo ma odczyn silnie zasadowy, a nasza skóra nie. Wprost przeciwnie kwaśny - ph5,5
    Jednak mydło można zrobić samodzielnie w domu i wówczas nie tylko nie wysusza, ponieważ zrobić możesz na oliwie z oliwek z której ług wytrąci glicerynę. Przemysłowo jest ona odciągana i sprzedawana jako oddzielny produkt, na którym zarabia fabryka. Ty ją zostawisz i świetnie ją nawilży. Są co prawda mydła glicerynowe. Jednak żaden producent nie napisze ile jest gliceryny w glicerynowym mydle. Dadzą pare procent a na opakowaniu napiszą WIELKIMI literami glicerynowe. Ty masz kilkanaście razy tyle

mydło wysusza skórę... no reklama nie kłamie. ja używam toniku. a ten osad co zostaje z wanny, to "brud" a nie samo mydło, wiec skorośmy sie umyli, to żadnego osadu nie powinno być...

Junior Member
    Twarzy nigdy nie myłam zwykłym mydłem . Zwykle stosowałam siarkowe. i byłam z niego zadowolona. Trochę zapach nieprzyjemny, ale to też kwestia przyzwyczajenia
    Ciało myję marsylskim . Efekt: bardzo nawilżona skóra

Ten osad to sole i estry kwasów tłuszczowych niezmydlana frakcja

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów