Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: czy mydło wysusza skórę?

Senior Member
    mydła to używam tylko do mycia rąk, bo używanie go do twarzy faktycznie może się źle skończyć, także do tego używam żelu, bo twarz po wymyciu mydłem jest strasznie sucha i ściągnięta

Ściąga, piecze, wysusza
    tak na nas działa mydło
    tak się zastanawiam nad tym jak wiele nam dziś przeszkadza
    Nasze babcie stosowały je całe życie i chyba im nie przeszkadzało
    Zresztą co ja pisze babcie, nasze mamy a do niedawna nawet my same -choćby w dzieciństwie stosowałyśmy
    Teraz nam katastrofę wyrządza

Senior Member Awatar jagienkaFit
    niestety tak jest- wszystko jest coraz gorszej jakości..

Senior Member
    tez uważam, że mydło nie jest dobre do twarzy. Najlepiej myc ją żelami nawilżającymi. jeśli chodzi o ręcę to ja myje je mydłem, a potem nakładam krem nawilżający

Cytat Zamieszczone przez jagienkaFit Zobacz posta
    niestety tak jest- wszystko jest coraz gorszej jakości..
    No nie wiem czy dawniej w PRL-u gdy babki, mamy stosowały to co odstały w kolejce było cokolwiek lepsze. Z jakością ten okres nie miał nic wspólnego

Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez Fasjane Zobacz posta
    No nie wiem czy dawniej w PRL-u gdy babki, mamy stosowały to co odstały w kolejce było cokolwiek lepsze. Z jakością ten okres nie miał nic wspólnego
    do twarzy też mydła nie używam a do kąpieli sporadycznie

Junior Member
    Witam apropo kosmetyków.Chciałabym się poradzić co do balsamu do ciała.Moż e ktoś zna dobry balsam mocno nawilżający skóre?? bede wdzięczna za propozycje pozdro

Junior Member

MYDŁO - podrażnia i wysusza

Cytat Zamieszczone przez foofa Zobacz posta
    ostatnio natknęłam się w sieci na film, w którym mówili, że mydło nie tylko wysusza skórę, ale też pozostawia na skórze taki jakby brud, osad. myślicie, że to prawda?
    'pH wszystkich mydeł jest alkaliczne (8 - 10). Umycie skóry mydłem zaburza lekko kwaśny (5 - 6) fizjologiczny odczyn skóry podwyższając go. Zdrowa skóra potrafi zwykle przywrócić odpowiednie pH w ciągu kilku minut, ale skórze uszkodzonej lub wrażliwej zajmuje to znacznie więcej czasu. Efektem może być także wysuszenie i podrażnienie skóry. W ostatnim czasie pojawiły się również opinie, że stosowanie mydła może być przyczyną powstawania atopowego zapalenia skóry.'
    ja stosuję żel do mycia twarzy nantes i jestem zadowolona.

Senior Member
    Moim zdaniem mydło nie wysusza skóry i jestem tego najlepszym przykładem. Mydło może podrażniać i z tym się zgodzę,dlatego jeżeli już chcemy go używać,to najlepsze będzie zwykłe szare lub takie dla dzieci.

Podobno mydło bardzo wysusza skórę. Ale to też jak mocno zależy od samego mydła.
    www.open-info.eu

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów