Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Totalny brak motywacji!

Najlepsza jest metoda małych kroków. Przede wszystkim nie porównuj się nigdy do innych, bo jedyną osobą, do której powinnaś się porównywać jesteś Ty sama. Poświęć na swoją zmianę więcej czasu i nie sprawdzaj wyników codziennie.

Junior Member
    Zgadzam się z przedmówcą, metoda małych kroków, nie ma co stawiać sobie za ambitnych celów tylko te mniejsze, łatwiejsze do realizacji bo wtedy i satysfakcja jest większa kiedy udało się nam zrealizować coś co zaplanowaliśmy. Motywacja wtedy rośnie, bo jak ciągle mamy niepowodzenia to każdy w końcu się podda. Porównywanie z innymi ludźmi też niczemu nie służy.

To się chyba tylko tak nazywa książkowo. Po prostu ludzie kochane trzeba działać. Nie trzeba szukać żadnej motywacji. Trzeba się brać do roboty i trzeba działać bardzo mocno. Po prostu to jest najlepsze co może właśnie nam się przytrafić. Lepszej to rzeczy nie może być.

Najgorsze są początki, bo trzeba pokonać własną niechęć, lenistwo, a czasami wstyd, ale jak już się zacznie i widać chociaż drobne efekty to potem jest już z górki. Mnie najbardziej motywuje duma z tego, że czegoś dokonałam, właśnie pomimo tego że najpierw mi się nie chciało.

Nie należy rezygnować, to pierwsza zasada. Jeśli nie dajesz rady, czujesz zniechęcenie, to możesz dla odmiany spróbować innej formy aktywności, tak dla urozmaicenia, a może odkryjesz w końcu swoją prawdziwą pasję, o jaką byś się nie podejrzewała nawet:-)

Dokładnie, małe kroczki, dyscyplina i samozaparcie są sukcesem przy każdym zniechęceniu... jak już nie możemy, nie dajemy rady, to wówczas po malutku, po jednym zadaniu, po dwa i jakoś to zawsze idzie, najważniejsze, żeby do przodu:-) stagnacja tylko pogłębia zniechęcenie...

Junior Member
    Dlatego trzeba ruszać do przodu i trzeba cały czas atakować swoje urządzenia na siłowni i trzeba tam właśnie cały czas jakoś działać w sposób prawidłowy. Chociaż mi to się zdaję właśnie, że jak już się ruszy z przed kompa to można zanotować to jako sukces.

Junior Member
    UP! Spiąć się trzeba chłopy i trzeba atakować jak tylko się da. NIe można stać w miejscu. Kto nie idzie do przodu cofa się jak dziecko. W mieśniach i bardziej w psychince jest wszystko. Trzeba cały czas atakować do przodu i trzeba wszystko iść i przeć do przodu.

Motywacja spada przy treningach mimo, że widzisz ich pozytywne efekty. Ja straciłam kilkanaście kilo i sporo centymetrów, ale od dłuższego czasu nie tracę nic poza motywacją właśnie. Dlatego coraz trudniej zmusić mi się do trenowania.

Z motywacja bywa ciężka sprawa, ja bym radziła znaleźć kogoś do wspólnego biegania. Kolegę lub koleżankę, zawsze to jakoś umila ten czas. Może motywacja wróci. Na pewno nie warto rezygnować z biegania skoro tak dobrze Ci idzie. Nie myślałeś o jakiejś siłowni?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów