Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Rower stacjonarny

Junior Member Awatar cerise

Rower stacjonarny

Zastanawiam się nad zakupem takiego roweru. Możecie mi coś poradzić? Czy może lepiej byłoby dopłacić i kupić rowerek magnetyczny?

Junior Member
    Ja polecam ci kupić rower magnetyczny. Sam jeżdżę na takim i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem rower o podobnej konstrukcji do tego zlinkowanego przez Ciebie i nie byłem zadowolony. Wcale to nie przypominało pedałowania, niewygodne. Oczywiście niczego nie można porównać do jazdy w terenie, ale jako że sezon się kończy trzeba powoli myśleć o przesiadce.

Dlaczego rower magnetyczny jest dużo wygodniejszy od mechanicznego? Ja sama się zastanawiam nad zakupem i nie chcę raczej inwestować w rower bardzo drogi, bo uważałam, że jeśli rower ma dobre siodełko, regulacje wysokości do danej sylwetki, dwa pedały i możliwość stworzenia większego oporu - czyli zmuszenie nóg do większego wysiłku, to wszystko gra. Dlaczego w takim razie na rowerze mechanicznym pedałowanie nie przypomina pedałowania ?

Junior Member Awatar StartShop
    Jeśli przejrzymy oferty sklepów internetowych,to zobaczymy ze mozna kupić tanszy ale za to bardzo dobrej jakosci rower. Osobiscie tez polecam magnetyczny,który ma regulowana wysokosc,wygodne siodełko i solidne pedały. Taka inwestycja sie opłaca.

Wg mnie jakość jest sprawą bardzo dyskusyjną - dla mnie najbardziej miarodajną jest informacja w sklepie na temat reklamacji. Od lat kupuję w ten sposób buty, pytam po prostu o ilość zwrotów, mają takie dane w bazie danych.
    Jeśli dany rower jest w sprzedaży długi okres czasu, a sklep nie przyjmował na niego reklamacji, to jest sygnał, że musi być w porządku. Sprawa regulacji i wygody to kwestia sprawdzenia na miejscu. Nie kupiłabym roweru, gdybym się do niego "nie przymierzyła".

Cytat Zamieszczone przez pecque Zobacz posta
    Wg mnie jakość jest sprawą bardzo dyskusyjną - dla mnie najbardziej miarodajną jest informacja w sklepie na temat reklamacji. Od lat kupuję w ten sposób buty, pytam po prostu o ilość zwrotów, mają takie dane w bazie danych.
    Haha, świetna taktyka, że też sama na to nie wpadłam Na butach jej nie przetestuje, bo już mam nowe NB z newbalance.pl, które zresztą są sprawdzone, bo testuję je od lat, ale co do sprzętu fitness czy tym podobnego dlaczego nie

A co do rowerku... wzięłabym mechaniczny. Na podobnym zawsze ćwiczę na siłowni i dobrze nam współpraca wychodzi Także swój głos oddaje na mechaniczny Hop-Sport.

Junior Member Awatar nipsu
    Cytat Zamieszczone przez pecque Zobacz posta
    świetny pomysł!

hehehe, i sprzedawcy rzetelnie informuję: "Te buty zareklamowano w ciągu ostatniego miesiąca 120 razy",tak?
    Wracając do tematu. Osobiście nie przepadam za rowerkami stacjonarnymi, ale gdybym już miała wybierać to wybrałabym magnetyczny. Zajmuje mniej miejsca, jest wygodny no i wystarczający do domowego treningu. Rowerek taki kupiliśmy mojemu dziadkowi na urodziny, bo siedział całymi dniami w domu i tyle było z jego aktywności. Przyznać trzeba, że kondycja trochę się mu poprawiła. Gdybym wybierała rowerek dla siebie, to też na pewno kierowałabym się ceną. Te rowerki niewiele się od siebie różnią, więc nie byłabym skłonna wydawać wiele. Dziadkowi zamówiliśmy ten model i ja na pewno nie dałabym więcej za ten sprzęt. Te droższe są dobre to siłowni i klubów fitness, do użytku domowego wspomniany spokojnie wystarcza.

FitGal, czy rzetelnie nie wiem, ale jak chodzi o droższy sprzęt, to mają obowiązek pokazać Ci statystyki . Tak zrobiłam z kuchenką elektryczną kupowaną w M1 w wawie. W ciągu 10minut dostałam wydruk z bazy danych, odnoście zgłaszanych reklamacji, bo jak mam wydać 1000zł, to chcę wiedzieć, czy mi się opłaca, czy sprzęt nie jest mocno awaryjny. Oczywiście, trzeba w to wliczyć kredyt zaufania - zawsze jest ryzyko, że to naciągana prawda.

Junior Member
    W moim przypadku rower stacjonarny okazał się pomysłem absolutnie chybionym, niestety Nie wiem, ale mimo, że zawsze puszczałem sobie tv, to po prostu pół godziny pedałowania w miejscu sprawiało, że umierałem z nudów... Coraz trudniej było mi się zmuszać, a w końcu odpuściłem całkowicie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów