Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Wilczy głód :/

Junior Member

Wilczy głód :/

już o tym wspomiałam w dziale odchudzanie... co zrobic,aby pozbyć się ataków wilczego głodu? one niwecza cały mój wysilek... nie głodze się jem sniadania.. a nagle po prostu rzucam się na jedzenie, nawet nie czuję smaku tylko jem, jem i jem...
    Ma ktos może na to sposób? z wysiłkiem zeszłam juz 3 kg i nie chcę niweczyć tego efektu :(

Junior Member
    Może po prostu jesz nie to, co powinnaś. Udowodnione jest na przykład, że za dużo owoców w diecie powoduje wilczy głód przez zawartą w nich fruktozę...

Junior Member
    ehhh owoce mówisz... faktycznie to może być to, ponieważ bardzo duzo ich jem... ograniczę do minimum bo taki napadzik to nic przyjemnego jak później dopadną mnie wyrzuty sumienia...
    Jak na razie odkryłam,ze uczucie głodu skutecznie hamuje mi wypicie zielonej herbaty

napady takiego głodu to często efekt nieregulernych posiłków,spada poziom insuliny ,zastnów się jak wygląda Twój jadłospis codzienny,powinnaś jeść co 3 godz,wtedy organizm przyzwyczai się do stałych pór,nie będzie dawał Ci sygnałów typu-wilk :),no i przemiana materii będzie lepsza,oczywiście co3 hale porcje nieduże,w sumie 5-6 posiłków dziennie

cd owoców-powinno się je jeść rano ew.do g15/16 a po tej godzinie odpuścić i dostarczyć gł.pełnowartościowego białka-tuńczyk z puszki,ser biały chudy,itp
    pamiętaj że fruktoza to też cukier prosty czyli powoduje wyrzut insuliny co za tym idzie już za chwilę chcesz jeść i to naajlepiej słodkie

zastąp je np.jogurtem naturalnym,orzechami,warzywami

a jak poczujesz wilka - zjedz całe jajko na twardo i nie popijaj - zapchasz się na amen :D

zjedz cos "bialkowego" aminokwasy powoduja efekt nasycenia!!

jajka na wieczor nie polecam, orzechow tez nie jesli celem jest dalej redukcja!!

pzdr!!

Senior Member Awatar jagienkaFit
    zgadam sie z wenrychem - białko zasyca i pozwala walczyć w napadami głodu na węglowodany proste, to ze masz napady wilczego głodu to oznaka rozchwianej gospodarki insulinowej, zrób sobie barania cukru, staraj sie jeść regularne posiłki co 3- 4h, pamiętaj żeby jeść dużo surowych warzyw i białka, owoce max 2 do godz 14, odstaw słodycze i białe pieczywo, ziemniaki, białe makarony i biały ryz

Senior Member Awatar KAnka
    Ważny jest też aspekt psychologiczny takich ataków.
    Sprawdź, czy wilczy głod nie zachodzi Cie przypadkiem w sytuacjach stresowych?

Senior Member Awatar jagienkaFit
    ja niweluje głód migdałami, suszonymi morelami i śliwkami

Junior Member
    Może zbyt często myślisz jak schudnąć i to sprawia, że tracisz siłę woli? Pomyśl o wyeliminowaniu tego. Wierzę, że psychika odgrywa istotną rolę.

Senior Member
    napady wilczego głodu to efekt nieregularnego jedzenia. Jeśli nie jesz w stałych porach lub unikasz jakiegoś posiłku wówczas masz większe zapotrzebowanie na jedzenie. Dobrze jest ustabilizować pory posiłków. Poza tym więcej białka w diecie i pojawia się zmniejszone zapotrzebowanie na słodkości.
    Poczytaj tutaj, praktyczne rady
    http://www.fit.pl/dietetyka/zaburzen...e,233,1,0.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów