Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Wilczy głód :/

Junior Member
    Mysle ze pierwszy krok powinien byc skierowany do terapeuty leczacego zaburzenia odzywiania. Jedzenie w aki sposob moze miec podloze psychologiczne i bez poradzenia sobie z tym problem bedzie nawracał.

Ja tez czasami tak mam, że jem i jem i przestac nie mogę. Kilka razy zmusiłam sie do wymiotów ale się wystraszyłam że się w bulimię wpędzę i zaprzestałam. Teraz staram się i wmawiam sobie że to ja rządze swoim ciałem i tym co jem a nie jedzenie mną.

Junior Member
    Pewnie przyczyną jest stres związany z tym, że boisz się powrotu do poprzedniej wagi. Jak już rzucasz się na jedzie to spróbuj na coś zdrowego np migdały

Junior Member
    Mo moim zdaniem też wszystko leży w psychologii, a wiele osób jedzenie traktuje jako sposób na stres. Zresztą potwierdzono naukowo, że stres wzmaga głód. Jeżeli u Ciebie też tak jest to może pomyśl jak sobie inaczej radzić ze stresogennymi sytuacjami.

Junior Member
    Jak mnie łapie taki wilczy głód to wlewam w siebie około 1 litra wody. Nie zawsze pomaga ale parę razy udało się i nie zjadłem całego kurczaka, a tylko udko

Junior Member
    Przegląda
    Katowice
    Przyczyn może być kilka. Być może masz zbyt długie przerwy między posiłkami, uaktywnia się hormon "głodu" zwany greliną i..... zjadłabyś wtedy wszystko. Mogą też w Twojej diecie dominować węglowodany proste, po których szybko się podnosi poziom cukru we krwi, ale też szybko i gwałtownie opada.
    A może "wilczy głód" wynika z określonych emocji - jesteś spięta w określonym momencie, podenerwowana, zestresowana lub znudzona. Zastanów się nad tym aspektem, bo emocje mają ogromny wpływ na nasz sposób odżywiania się: pocieszają, wypełniają czas itd....

Pozdrawiam!
    Skuteczne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów http://www.dieta-4u.pl - zapraszamy

Senior Member
    Przegląda
    Kraków
    Być może jest to też spowodowane pasożytami np. tasiemcem. Występują u Ciebie bóle brzucha?

Junior Member
    Ja na wilczy głód zawsze robie sobie zieloną herbatę Staram się jeść regularnie i przede wszystkim wyeliminowałam kupne słodycze!

Ja też staram się jeść 3 posiłki na dzień i nic więcej

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów