Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: uzależnienie

uzależnienie

Cześć. Mój brat zaczął ostatnio podupadać na zdrowiu. Mam głównie na myśli to, że zaczął spożywać alkohol w bardzo dużych ilościach. Pije już chyba codziennie. Bardzo chciałbym mu jakoś pomóc, bo to fajny, wartościowy facet, tylko pogubił się trochę w życiu. Powiedzcie proszę jak powinienem z nim postępować? Zapisać na terapię? Umówić go na wizytę do psychologa? A jeśli się uda to co potem? Jaką metodę leczenia wybrać? Wszywki esperal będą okej? Znalazłem tutaj sporo informacji na ich temat - http://leczenieuzaleznien24.pl/wroclaw/esperal/ i wydaje mi się, że to dobra metoda. Co o tym sądzicie?

To trudny temat, na siłę raczej nic nie zdziałasz. Sądzę, że najpierw Twój brat powinien porozmawiać z terapeutą, który zorientuje się jaki kierunek terapii obrać najlepiej. Często też ludzie wychodzą z nałogów gdy znajdą coś, na czym zależy im bardziej niż na uzależnieniu.

Junior Member
    Przegląda
    Gdańsk
    Detoks a potem terapia grupowa lub indywidualna. Jednak, żeby przestać pić, sam musi tego chcieć. Psychoterapia dla mężczyzn, ukierunkowana głównie na problemy emocjonalne i społeczne, dotykające głównie osoby płci męskiej, też może być dobrym rozwiązaniem. Najczęściej nadmierne picie zaczyna się od problemów osobistych i jeśli nad nimi nie zapanuje, odwyk nic nie da.
    Wątpliwości zabiły więcej marzeń niż jakiekolwiek porażki.

Uprawnienia umieszczania postów