Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Z dzieckiem na rower

Senior Member

Z dzieckiem na rower

Słuchajcie... mam problem jak nauczyć dziecko jeździć na dwukołowym rowerze. Jest jakiś niezawodny sposób?

Prosta zasada chodzimy z dzieckiem trzymając je za tył siodełka. Do tej pory aż się nauczy trzymać samo równowagę. Potem możemy je poszczać na coraz dłuższe trasy samych.
    www.open-info.eu

Junior Member

:)

Można jeszcze inaczej Wystarczy po prostu kupić maluchowi rower, który ma dwa koła. Ja tak zrobiłam. Mały bardzo szybko nauczył się zachowywać równowagę i "gładko" przesiadł się na normalny rower

Senior Member
    Chyba nie ma jednego,niezawodnego sposobu na naukę jazdy na rowerze Początkowo trzeba być cały czas z dzieckiem i pilnować,aby nie upadło Po jakimś czasie samo nauczy się jeździć,ale nie jest to łatwe zadanie

Dokładnie, trzeba za dzieckiem troche pobiegać, za w końcu samo się nauczy utrzymywać równowagę. Tak samo jak nasi rodzice uczyli nas.

Senior Member
    Dobrym sposobem jest jeszcze trzymanie dziecka na tzw "kiju" lub "patyku" z tyłu roweru podczas jego jazdy. To bardzo ułatwia sprawę.

Junior Member
    Najlepiej będzie znanym, starym i dobrym sposobem o którym już wspomniano - kijek przy rowerze (sam się tak nauczyłem ). Ale jeśli dziecko ma np. problem z utrzymaniem równowagi, to dobrym rozwiązaniem jest też coś takiego - pozwala na samym początku wykształcić w sobie równowagę i też nie stresujesz dzieciaka, ponieważ może on w każdej chwili podeprzeć się nogami.

Senior Member
    Dokładnie tak jak w powyższych postach,czyli starym sprawdzonym sposobem będzie chyba zdecydowanie najłatwiej nauczyć dziecko jeździć na rowerze. To w sumie nie jest takie trudne

Hej,
    jeżeli dziecko jest jeszcze małe, polecam laufrad- lekki, bez pedałów, najlepiej z drewna- świetnie wyrabia poczucie równowagi, po dwóch wakacyjnych miesiącach młode wstawiasz na rower dwukołowy i jedzie samo bez nauki z kijem czy z kółkami doczepianymi po bokach Polecam, patent sprawdzony!

Junior Member
    Lekki rowerek, albo kijek dołączany do roweru i można ruszać, do tego dobrej jakości ochraniacze i kask, przykładowo Abusa: http://www.conrad.pl/Kask-rowerowy,-Abus-Hubble,-Princess,-EPS,-rozmiar-M,-różowy.htm?websale7=conrad&pi=418379

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów