Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Anorektyczne podejście

Senior Member
    tu jest fajny film DZIEŃ Z ŻYCIA ANOREKTYCZKI
    https://www.youtube.com/watch?v=BSr_fQzVH1A

Junior Member
    yyyyy... nie wiem czy ten film będzie mieć wydźwięk pozytywny czy też negatywny.

Junior Member
    ja tego raczej też nie przełknę.

Junior Member
    Nazwanie tego filmu fajnym jest nie do końca trafne, niemniej jednak jest to problem dla wielu osób

Myślę, że chyba jest to nadal obecne w naszej codzienności. Nie raz spotykamy się z chory, który nadal nie rozumie, że jest chory i ucieka od leczenia. Warto zdać sobie z tego sprawę.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że anoreksja jest bardzo poważną chorobą. Z jednaj strony to zaburzenie odżywiania, a z drugiej cała otoczka psychologiczna. Co gorsza problem coraz częściej dotyka nastolatków, bo wszędzie lansowana jest moda na przesadną szczupłość.

anoreksja to straszna choroba, ale nie można popadać w paranoję, mam koleżankę o trochę nietypowej budowie ciała, od pasa w górę jest anorektyczna - taka uroda, od pasa w dół tzw. sportowa figura, zawsze tak wyglądała, jest zdrowa i ma apetyt, ale ludzie biorą ją za anorektyczkę i dokuczają: idź do lekarza, wyglądasz jak szkielet, nie mogę na ciebie patrzeć itp., aż się biedaczka ostatnio popłakała z tego powodu :/

Jednym z problemów w określaniu przyczyn anoreksji jest fakt, iż utrata wagi sama w sobie powoduje niektóre zaburzenia psychologiczne. Są to: depresja, niepokój, drażliwość, huśtawki nastroju, myślenie obsesyjne, niskie poczucie własnej wartości, wycofanie oraz zmiany osobowości.

Anoreksja to prawda to jest tylko takie zaburzenie bardziej psychiczne. Nie chodzi tutaj nawet o nic związanym z utratą wagi poprzez to, że się mało je. Nawet bardzo mało. To tylko szukanie dziury w całym co to i tak mało daję. Trzeba być twardym i nie myśleć o wadze.

Junior Member
    Widać, że nie masz w ogóle pojęcia o tym co piszesz. Anoreksja, tak samo, jak i bulimia to bardzo poważne zaburzenie, które może doprowadzić do śmierci. I dotyczy to nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Twardość nie ma nic do rzeczy, osoby chorujące na anoreksje mają niesamowicie silną wolę i za wszelką cenę dochodzą do swojej wymarzonej wagi.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów