Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Witaminy syntetyczne vs naturalne

Junior Member
    hmm no nie wiem czemu. byc moze za duzo jest nieufnych ludzi wyznajacych tylko stare sprawdzone metody? jasne ze np trening z rosnacymi obciazeniami jest dobry choc podobno pomysl ten ma 2,5k lat. Nie bojmy sie jednak nowosci.
    Malgocha: Ciebie odsylam na soni .pl tam mozna sie sporo dowiedziec nie chce tutaj spamowac postow

pozdro

a niby kto zaleca na redukcje "trening z rosnącymi obciążeniamia"??

pzdr!

Junior Member

Suplementy Tak ale tylko naturalne, napewno nie syntetyki

W dzisiejszych czasach bez suplementacji ciężko się obejść ale trzeba dobierać takie suplementy które będą pomagały a nie szkodziły.
    Z doświadczenia, czytanych artykułów na ten temat, i po rozmowach z ludźmi którzy orientują się w temacie mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że syntetycznie uzyskane witaminy szkodzą: A dlaczego?
    Otóż w skrócie: syntetycznie uzyskana witamina to jest nic innego jak jedna z grupy danych witamin występujących w przyrodzie. np: w pomarańczu witaminy C i jej pochodnych związków występuje około 140 tzw. bioflawonoidów.
    Organizm ludzki jest tak mądrze stworzony że ma tzw. drogi wchłaniania czyli miejsca przez które do organizmu dostają się dane związki mają one swoją ograniczoną "przepustowość".
    Jeżeli więc będziemy się suplementować syntetycznymi witaminami to zostanie zakłucone wchłanianie związków siostrzanych danej witaminy. organizm przyjmie więcej tej syntetycznej witaminy a te które dostarczymy z pożywienia nie wchłoną się wogóle bądź wchłoną się w niewystarczającym dla organizmu stopniu.
    Suplementacja TAK ale tylko suplementy diety naturalne Syntetyki NIE!!!!

Junior Member

Witaminy syntetyczne vs naturalne

Witam. Zdecydowanie lepsze są witaminy naturalne. Witaminy dostarczane przez produkty są lepiej wchłaniane.

Ja spożywam i naturalne witaminy i wspomagam się syntetycznymi, jedno i drugie wydaje mi się rozsądne. Na razie jadłem witaminy z olimpu, ale teraz zastanawiam się na zakupem Animal Paka, podobno bardzo dobre witaminy

Animal Pak to dobrze skomponowany zestaw witamin, działa tak jak trzeba.
    Daję mu 5/5. Zdecydowanie polecam.
    Jedyny minus to duża ilość pigułek do jednorazowego połknięcia i to, że może zmieniać barwę moczu. Jest to wynikiem dużych dawek witamin.

Z innych preparatów mineralno-witaminowych warto sięgnąć po:
    - Olimp Vita min multiple sport
    - Optimum nutrition Opti-man i Opti-woman
    - FA Extreme MVF
    - TREC Multi Pack

Junior Member
    Przegląda
    Kraków
    Naturalne witaminy zawsze będą najlepsze, ale o naturalne witaminy w pokarmach coraz trudniej, dlatego warto wspierać się suplementami, które zawierają ekstrakty z roślin, naturalne wyciągi, a nie chemiczne produkty. Ostatnio na rynku pojawiła się marka Cheers, która stawia na wysoką jakość produktów, oferuje suplementy z naturalnych wyciągów roślinnych.

Polecam jeden z ciekawszych artykułów o witaminach i suplementacji https://cheers.com.pl/wiedza/witaminy-i-mineraly/

Suplementowanie minerałów i witamin pozyskanych z organicznych źródeł na pewno gwarantuje lepszą przyswajalność witamin, niż witaminy uzyskane syntetycznie.
    O moją moc dbają suplementy diety Cheers

Junior Member
    Ja już w sumie od jakiegoś czasu kupuje tylko i wyłącznie suplementy na bazie konopi w sklepie konopieizdrowie są w 100% naturalne czyli takie o jakie zawsze mi chodziło. Również często też zamawiam olejki do sałatek również na bazie konopi i polecam bo duża dawka witamin gwarantowana.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234