Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: zbyt mała kaloryczność diety

Junior Member

zbyt mała kaloryczność diety

Witam wszystkich.
    Proszę o radę .
    Jestem tutaj nowa , szukam odpowiedzi na pytanie.
    Otóż jestem od października na diecie. Chodzę ćwiczyć trzy razy w tygodniu , plus raz w tygodniu basen ( Cwiczenia aerobowo-siłowe )
    Powoli jakoś waga ruszyła , zaznaczam powoli. Dieta ułożona przez panią dietetyk zaczęła się w granicach 1500 kcal. W tej chwili jestem już na 1200 kcal.
    Zauważyłam u siebie niepokojące objawy: zmęczenie , matowe ,bez blasku włosy , zaczynające rozdwajać się paznokcie , sucha skóra i rano po przebudzeniu taki gorzki , bardzo gorzki posmak w ustach. Zaczynam dojadać słodycze , treningi zrobiły się strasznie męczące.
    Acha mam 50 lat , 173 cm wzrostu i w tej chwili 90,0 kg. Startowałam z 95,5 kg. Od jakiś dwóch -trzech tygodni waga ani drgnie.
    poprosiłam dietetyczkę o powrót do 1500 kcal. Czy to jest wystarczająca kaloryczność czy jeszcze zbyt mała? proszę o radę.

Junior Member
    to dietetyk powinien ci to powiedzieć

Senior Member
    Najważniejsze jest to, żeby wybrać odpowiednią dietę. Jedzenie małej ilości kalorii może być zdrowe, ale trzeba to robić z głową Ja na przykład korzystam z diety ketogenicznej, o której przeczytałam na https://altruismonline.com/pl/dieta-...oczatkujacych/ . Pozwala ona spalić spore ilości tłuszczu, który zalega w naszym organizmie. A efekty widać naprawdę szybko

Junior Member
    Kaloryka jest bardzo mała przy takiej wadze. Radzę by zasięgnąć porady innego dietetyka, który pracuje rozsądnie, do każdej osoby podejdzie indywidualnie Przeczytaj np. O Michale Wrzosku. Jedząc za mało wcale nie chudniemy a dodatkowo można się nabawić jakieś choroby

Uprawnienia umieszczania postów