Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Fitness po ciąży

Senior Member

Fitness po ciąży

Witam!

Dzis przyszła do mnie na zajecia kobietka ktora 6 tygodni temu urodzila dziecko. Jezeli wiecie po jakim czasie od porodu mozna powrocic do dawnych treningow, badz jakie stosowac ograniczenia przy cwiczeniach proszę dajcie znac????...

Pozdrawiam!!

Senior Member

;]

BUahuah wez bo udlawie sie smiechem ;]]]]]]]]
    U nas instruktorka 2 tygodnie po porodzie juz wrocila na zajecia a po miesiacu [bo dopiero wtedy byla zmiana grafika] wrocila do pracy ;]

zakladam ze bezproblemowo wszystko

a jak byly jakies klopoty to nie do nas pytanie tylko do lekarza

Senior Member
    Ago, juz pierwszego dnia po porodzie mozna wykonywac cwiczenia miesni dna miednicy tzw.cwiczenia Kegla, ja je czasem robie i mam rowiez dziewczyne, jej maluszek ma dokladnie 2 mce:-)
    Jesli nie miala ciecia cesarskiego to po miesiacu bez przeszkod mozna cwiczyc wlasciwie wszystko, jesli bylo ciecie- trzeba uwazac na brzuch i zaczac dopiero w koncowce 3 mca po porodzie.Moze wykonywac wszystkie standardowe cwiczenia , przede wszystkim cw. mm dna miednicy , wzmacnianie brzuszka i grzbietu- to sa cwiczenia najbardziej wskazane po ciazy, idealny jest piltes i wszelkie cwiczenia wzmacniajace, na jakies 2 mce moglaby sobie odpuscic typowe fat burnery, hi lo itp a skupic sie na wzmacnianiu- to mozesz jej poradzic, chyba,ze sie uprze i chce poskakac, ale z punktu widzenia organizmu wzmacnianie bedzie najlepsze:-)
    Druga sprawa to komplikacje porodowe i połogowe(okres 6 tyg po porodzie)- jesli ich nie bylo to ok a jesli sa to do lekarza i niech on decyduje.

tak na marginesie- gdybym znalazla odbiorcow to zajecia dla mlodych mam bylyby na pewno w moim grafiku- bardzo lubie z nimi pracowac, to bardzo "wdzieczna" grupa odbiorcow, podobnie jak +50

Senior Member
    Wielkie dzieki Amka!
    Tak wlasnie jej powiedzialam ale chcialam sie upewnic, zeby kobietce krzywdy nie zrobic..

Pozdrawiam

Wlasciwie moje zajecia (cwicze w domu z dvd) to walka ze zbednymi kg. po ciazy, ale po uprawianiu cwiczen od ponad roku (intensywnie) waga mi praktycznie nie spada, owszem byl spadek na poczatku ok 3-4 kg, na tym koniec.
    Oczywiscie nie moge powiedziec o tym ,ze samo cialo, niesamowicie sie zmienia, jest ksztaltne, zmiejsza sie brzuszek ,ale nadal "wisi" (za przeproszeniem), brzuch wcale nie jest twardy, to mnie najbardzije dziwi, bo tylu cwiczeniach, jak to jest mozliwe? Czy tylko scisla dieta moze mnie nieco odchudzic?

Senior Member Awatar jagienkaFit

tak

dieta jest bardzo ważna, białkowe produkty są budulcem dla mięśni i dzięki tym produktom mięsnie mają pożywkę.dobrze zwrócić sie z tym problemem do dietetyka pozdrawiam

Bianko, ty sie nie chichraj. Wiadomo ze my instruktorki jestesmy przyzwyczajone do wysilku, cwiczen, czasami nawet z tym przeginamy, slyszalam tez o instruktorkach w ciazy ktore prowadzily zajecia do samego rozwiazania itd itd. Ale autorka watku pisze o normlnej kobiecie.... sorry,"different rules apply".

6 tygodnie dla normalnej kobiety to jest dobry okres aby wrócić do ćwiczeń jeśli oczywiście czuje sie na siłach ja tez prowadziłam ćwiczenia jak byłam w ciąży ale na samym końcu to raczej tylko głosem, teraz urodziłam i po 2 tygodniach już prowadziłam jedna godzinkę przyznaje nie jest to łatwe tak wrócić ćwicząc i mówiąc równocześnie trochę mi to zajmie zanim wrócę do formy ale dam rady mam nadzieje teraz jestem prawie 4tygodnie po porodzi i będę miała 5 godzin w tygodniu a wracam tak szybko bo to mój klub i ja tym po prostu żyje

Junior Member
    A jakie ćwiczenia będą najodpowiedniejsze dla młodych mam... własnie na brzuszek. Jestem 6ms po porodzie. Nie zwisa on na szczęście ale żadne brzuszki ani aerobiczna 6 Weidera nie pomogły mi... Może jest trochę jędrniejszy, nic poza tym. Chciałabym spalić tą oponkę... na samym przodzie ponieważ po bokach mam widoczne mięśnie i nie ma tam za dużo tłuszczu ale tuż przy pępku Masakra.

I coś na biodra by się przydało... Bo mam jak na matkę Polkę przystało a wolałabym wyglądać jak normalna nastolatka...

Fitness po ciazy

Mam podobny problem ,ale жwiczк wieczorkiem miк¶nie klatki:50 razy ¶ciskam dіonie jak do modlitwy;no i kremik , rzekomo pomaga , ja jestem na etapie tygodnia.

работа бухгалтером

Uprawnienia umieszczania postów