Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: problemy z kręgosłupem

problemy z kręgosłupem

cześć moja koleżanka pół roku temu urodziła śliczną dziewczynkę, jednak do tej pory odczuwa problemy z kręgosłupem... zastanawiam się czy to normalne, czy większość kobiet w ciąży i po ma tego typu problemy???

Junior Member
    Niestety wiele kobiet w trakcie ciąży ma ten problem i po ciąży także. Główną przyczyną tego jest stan mięśni, więzadeł oraz postawa ciała jaką kobiety przyjmują przed zajściem w ciąże. Gdy brzuch zaczyna być coraz większy zmienia się ułożenie miednicy, powiększa się lordoza lędźwiowa i mięśnie napinają się - to powoduje ból. Niestety po porodzie mięśnie brzucha są osłabione, zaś w odc. lędźwiowym napięte - gorset mięśniowy jest słaby. Trzeba odpowiednio rozciągnąć mięśnie napięte, wzmocnić osłabione, zmobilizować odc. lędźwiowy i miednicę.Polecam wizytę u dobrego terapeuty manualnego lub fizjoterapeuty, trzeba zbadać, zrobić kilka testów czynnościowych i ustalić postępowanie. Czasem wystarczy jedna wizyta, a potem ćw. w domu, na basenie, siłowni itp. Radzę zabrać się za to w miarę szybko, z doświadczenia wiem, że ciężko pracuje się z pacjentem który jest w stanie przewlekłym, wtedy ból i blokady są większe i trudniej się ich pozbyć!!

Dlatego kobitki zanim zaplanujecie dziecko, zaplanujcie swoją aktywność fizyczną przynajmniej pół roku wcześniej, przy silnych mięśniach naprawdę problemy są dużo mniejsze albo nie ma ich wcale.

Pozdrawiam

dobre na wzmocnienie mięśni posturalnych sa ćwiczenia na piłce i pływanie, w ciąży polecam nordic walking, bezpieczny i odciążający plecy
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

...

Osobiście uważam, że aby nasz kręgosłup był w dobrym stanie należy poświęcić mu podczas codziennych ćwiczeń tyle samo czasu jak innym częściom ciała. Mówię tu o ćwiczeniu mięśni, które utrzymują kręgosłup, czyli najważniejsze kości w naszym organizmie. O ile osoby które nie miały poważnego urazu kręgosłupa mogą na własną rękę wykonywać tego typu ćwiczenia, o tyle ci, którzy przeszli już operacje, ponieważ ich kręgosłup był uszkodzony powinni udać się do specjalisty, który zaleci odpowiednie rehabilitacje. Sama z takich korzystałam, nie raz byłam na turnusach rehabilitacyjnych, które bardzo mi pomogły, a to przez wykwalifikowanych i delikatnych rehabilitantów, którzy znają się na rzeczy i pokazali mi kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym mogę sama ćwiczyć mięśnie kręgosłupa w domu. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję linka do biura, z którego zazwyczaj wyjeżdżam, a teraz ma atrakcyjny konkurs, w którym można wygrać bony o wartości 300zł dla dwóch osób: www.patrona.pl/konkurs . Powodzenia!

Drogie panie należy w końcowym etapie ciąży stosować ortopedyczne pasy ciążowe
    a po urodzeniu dziecka zacząć stosować pas poporodowy.

link usunięty - łamał regulamin forum - admin

Junior Member

Na takie problemy

Na takie problemy pomoże jedynie rehabilitacja kręgosłupa. w centrum rehabilitacji Warszawa chodzi mi konkretnie o tą ofertę http://forus.co/rezonans-usg-warszawa/ wcale nie ma jakiś strasznie długich kolejek.

Siema, siema admini czujni. Zawsze mają dobre oko i zawsze potrafią w sposób właśnie odpowiedni pokazać kto akurat łamie regulamin a kto tego regulaminu nie łamię mi się tak wydaję, że akurat na kręgosłup bardzo dobre ćwiczenia to pływanie oraz siłownia.

Uprawnienia umieszczania postów