Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: trądzik

Osobiście bym zalecał udanie się do dermatologa. Nie ma co ryzykować z diagnozą na forach, warto udać się do lekarza po opinię i rady.
    www.open-info.eu

Junior Member
    ja mogę Ci polecić olejek melaleuca plus dobra dieta - to podstawa.

Senior Member
    Przede wszystkim zacznijcie od osuszania twarzy po myciu tylko papierowymi ręcznikami. Uwierzcie mi, to już całkiem sporo daje.

Wink

Nie ma co strzelać na oślep z diagnozami oraz stosować kosmetyków, które mogą wysuszyć skórę i pogorszyć sytuację. Jeżeli problem z trądzikiem jest długotrwały to najlepiej udać się do dermatologa, którzy może nawet zapisać jakieś środki farmakologiczne, np. antybiotyki.

Historia niezwykła na blogu http://imponujacezakupy.tumblr.com/p...-internetowych - polecam gorąco.
    Ostatnio edytowane przez Promaurita89 ; 01-06-2015 o 18:23

Junior Member
    Zgadzam się z powyższym komentarzem. Oczywiście tak na bieżąco warto zadbać o właściwe oczyszczenie skóry, przy czym nie należy stosować środków wysuszających, np. z alkoholem, ale coś łagodniejszego, np. żel z wodą termalną. Właściwe mycie twarzy to podstawa. Najlepiej potem osuszyć twarz ręcznikiem papierowym lub chusteczką.

Dawno dawno temu byłem u dermatologa i on sam mi powiedział, że najlepiej dla mnie będzie jeśli zacznę myć twarz tylko samą czystą wodą taką letnią. Do dzisiaj się do tego stosuję i myję w ten sposób twarz. Jeszcze mi polecał abym już się nie objadał słodyczami. To ja się zastosowałem do jego rad i słodyczy już prawie w ogóle nie jem.

Cytat Zamieszczone przez Chwalislawa76 Zobacz posta
    Dawno dawno temu byłem u dermatologa i on sam mi powiedział, że najlepiej dla mnie będzie jeśli zacznę myć twarz tylko samą czystą wodą taką letnią. Do dzisiaj się do tego stosuję i myję w ten sposób twarz. Jeszcze mi polecał abym już się nie objadał słodyczami. To ja się zastosowałem do jego rad i słodyczy już prawie w ogóle nie jem.
    Rezygnacja ze słodyczy to dobre posunięcie, ale jeśli mówimy o trądziku to raczej ma niewielki wpływ. Oczywiście zmiana diety może pomóc, gdyż niektóre substancje zawarte w warzywach czy przyprawach wspomagają walkę z wykwitami na twarzy, ale sama rezygnacja ze słodyczy to raczej za mało, ale dla zdrowia to korzystne posunięcie

Junior Member
    Moja kuzynka kupiła sobie coś takiego jak iqface, na ile to jest skuteczne faktycznie nie wiem, bo jak się ostatnio widziałyśmy, to zaczynała dopiero to brać. Co prawda jak rozmawiałyśmy przez telefon, to ona jest zadowolona, jak jest w rzeczywistości i czy nie są to czasem jej pobożne życzenia (taka a nie inna reakcja organizmu) nie wiem

Junior Member
    Truskawki. Są niezwykle pomocne dla naszej skóry. Działają odżywczo, bakteriobójczo i ściągająco. Wyciągi z truskawek pojawiają się w składzie środków kosmetycznych używanych do pielęgnacji skóry zniszczonej, przesuszonej i łuszczącej się. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, flawonów i flawonoidów, sokiem z owoców można wybielić przebarwienia, rozjaśnić piegi i złagodzić objawy egzem. Nasze babcie leczyły nimi grzybice, oparzenia słoneczne i trądzik.

Jak zaczęłam się zdrowo odżywiać to moje problemy z trądzikiem nieco zelżały, ale nie mogę powiedzieć, że uporałam się z nim ostatecznie. Po dermatologach chodziłam już wiele razy i nic mi nie pomagało. Szczerze mówiąc tracę nadzieję, że kiedykolwiek go pożegnam...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów