Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Wątek: Macie sposób na stres?

Senior Member

Macie sposób na stres?

Wiadomo, jak wiele stresów generują współczesne czasy... macie na to swój sposób? jakiś niezawodny i magiczny...

Junior Member
    Tylko ruch, taniec, aktywność - wypocić, wymęczyć, rozciągnąć, porzucić

- joga
    - muzykoterapia
    - trening autogenny
    - dieta
    - aktywność ruchowa
    - masaż
    - urlop
    - psychoterapia
    - kino
    - książka

Pewnie sie naraze przedmowcom. Niestety nic na to nie poradze. Moje nerwy najlepiej koja wystepujace symultanicznie:

-puste mieszkanie
    -lampka czerwonego wytrawnego wina
    -lektura
    -muzyka z ta lektura harmonizujaca (od klasyki, przez jazz, po elektroniczne brzmienia)

Z drugiej strony lepsze takie lekarstwo na stres, niz np. jego zajadanie, co zdaje sie byc prtawdziwa plaga w dzisziejszych czasach...

aktywność fizyczna, książka, spacer, relaksacja
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

Senior Member
    sposób na stres? bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie! Gdy jestem zestresowana idę do parku pobiegać, później zupełnie inaczej patrzy się na świat i problemy

ja relaksuje się dzięki kinezjologii - pozycja Cooka oraz podczas pieczenia ulubionych ciast

Senior Member Awatar jagienkaFit
    aerobik, masaż relaksujacy domowy (nie musi być w salonie masażu), lampak wina i dobry film

Senior Member
    z propozycji najbardziej podoba mi się urlop, choć póki co pogoda nie dopisuje.

A tak bardziej poważnie, na mnie chyba najbardziej muzyka działa... uspokajająco, kiedy potrzebuje relaksu, a czasem... puszczam muzę na cały regulator, żeby się wyszaleć na maksa, lub idę na koncert... wtedy to już pełnia szczęścia taniec, muzyka, rozmowy i dużo dużo uśmiechu

Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez jagienkaFit Zobacz posta
    aerobik, masaż relaksujacy domowy (nie musi być w salonie masażu), lampak wina i dobry film
    No, z tą lampką wina bym polemizowała... każdy człowiek ma inny sposób na regulowanie emocji, jedni lepsze, inni gorsze. Jedni odreagowują agresją - jak komuś przywalą, to im napięcie schodzi, inni rozwalają pokój - jak mój brat np. był nastolatkiem, to rozwalił sobie klawiaturę o czoło, bo nie mógł czegoś tam w grze przejść, ale to nie są dobre pomysły. Skuteczne i owszem, ale niedobre. Ruch - jak najbardziej, ale najlepsze to takie, po które można sięgnąć zawsze. Medytacja, skupienie na problemie, świadomość tego jak go można rozwiązać - najgorsza jest bezsilność.
    Alkohol? Niby tylko jedna lampka, ale już coś zewnętrznego wpływa na organizm. Pół joincika też by pomogło:P Tylko nie tędy droga. Radzenie sobie ze stresem powinno wyjść od wewnątrz, a nie przez chemiczną stymulację (jak alkohol, czy kompulsywne zajadanie stresów, niby tylko pączek, ale dopamina skacze w górę i człowiek od razu jest zadowolony)

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów