Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Uniwersytety Trzeciego Wieku

Senior Member Awatar KAnka

Uniwersytety Trzeciego Wieku

Jakie są Wasze doświadzczenia jeśli chodzi o funkcjonowanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku?
    Ktoś uczęszczał na zajęcia?

Senior Member
    ja co prawda nie uczęszczam na zajęcia, ale moja babcia chodzi i jest bardzo z tego zadowolona, szczególnie z zajęć aqua aerobicu i tańca Uniwersytety Trzeciego Wieku to dobra idea, szczególnie dla seniorów, którzy nadal chcą pozostać aktywni

Senior Member Awatar jagienkaFit
    świetną alternatywa dla emerytów którzy z nudów szpiegują sąsiadów czy podglądają innych zamiast cieszyć sie swoim zasłużonym czasem odpoczynku - uniwersytet 3ciego Wieku pomoże rozwinąć zainteresowania, pobudzić aktywność i poznać nowe osoby

Senior Member
    Też tak uważam, ludzie starsi powinni być aktywni, perzcież wiek nie odbiera im tej szansy jeśli są zdrowi. Jest teraz tez mnóstwo,mnóstwo kursów różnorakich z unii, warto się z pewnością na nie wybrać

Junior Member

Smile Utw

A ja myślę że to nie tylko możliwość ale nawet obowiązek jest chodzić na te wielorakie zajęcia , ciekawe prelekcje, wyjazdy i wiele innych form . W obecnej dobie starsi ludzie to nie tetryki droga koleżanko!Moich koleżanek nic nie różni od młodych studentek oprócz daty w dowodzie. A kilka z nich zaczęło studia stacjonarne . Szkoda tylko że tak mało panów przychodzi na te zajęcia . Dla nich jeszcze TV i ryby to jest to co lubią najbardziej a jak chcą się ruszać to zasuwają gdzieś na kilka godzin za marne grosze,i wymagają od swoich starszych już żon sprzątania gotowania itp usług.A ja mówię że w tej małżeńskiej przysiędze nie ma takiej preambuły i to nie jest moim obowiązkiem , jak chce to mogę .A wy młode koleżanki nie obciążajcie rodziców opieką nad potomstwem bo mają czas. Otóż oni czas mają teraz dla siebie a wy macie nam w tym pomóc a nie przeszkadzać jak chcecie nas mieć jeszcze przez kilka lat.

Junior Member
    Przegląda
    poznań
    starsi ludzie powinni być aktywni i dbać o mózg - cwiczyć pamięć, bo to jest niezwykle ważne i zapobiega wielu starczym chorbom, typu: alzheimer, a to jest poważna sprawa...tutaj więcej na ten temat: http://starsirodzice.pl/wszystko-o-alzheimerze

Junior Member
    Moja ciocia chodzila na taki uniwersytet i bardzo sobie chwalila oprocz powiekszenia wiedzy poznala wielu fajnych ludzi w jej wieku, wiec miala troche rozrywki

Uprawnienia umieszczania postów