Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jakie suplementy na masę?

ragnar
    Guest

Jakie suplementy na masę?

Zastanawiam się czy treningu nie wspomóc jakimiś suplementami na masę.
    Czy lepiej sięgnąć po jakiś kompletny gainer czy samodzielnie przyrządzić miksturę tak jak np polecają w tym artykule?

http://www.fit.pl/kulturystyka/abc_z...e,151,1,0.html

Jeżeli Ci zależy na masie najważniejsza jest dieta, odpowiedni trening i regeneracja a później możesz się "szprycować" suplementami. Ja polecam kreatyne 1g/10kg należnej masy ciała i koktajl wysokoenergetyczny 70-30, ewentualnie 50/50.

Miksturę którą piję w czasie robienia masy to:

100g makaronu ugotowanego
    30g białka serwatkowego
    mleko 0,5%
    łyżka miodu
    wiórki kokosowe
    len mielony (2 łyżeczki)
    truskawki mrożone (do smaku)

i to wszystko w blender

Ja stosowałem mass xxl - 2 cykle przybyło 4 kg ;-)

Same suplementy to niestety nie wszystko,bardziej polecam skupić się na diecie oraz ćwiczeniach,natomiast odzywki potraktować jako dodatek do całości,który niewiele daje- może z wyjątkiem świadomości,że bierzemy coś poza tym i wzrasta nasze ego.

Junior Member
    ja jakoś nie uważam, że suplementy są dobre. wolę zdrową porcję ćwiczeń

Junior Member
    dla mnie ćwiczenia to podstawa + zrównoważona dieta

Tłuszcz powinien dostarczać około 15% spożytych kalorii. Najzdrowsze tłuszcze jednonienasycone występują w oliwie oliwek, oleju rzepakowego, awokado i w wielu orzechach.

Junior Member
    Na mase to jest dieta a odżywki typu :gainer to tylko uzupełnienie braków w diecie.

Na masę to jest trening i dobrze zbilansowana dieta, a nie odżywki. Inna kwestia jak nie ma się czasu na robienie i jedzenie ok 6 posiłków dziennie, w takiej sytuacji odżywka może być alternatywą. Lepiej uzupełniać wartości odżywcze prosto z diety ponieważ są lepszej jakości niż to co jest w odżywkach.

Suplementy powinny stanowić uzupełnienie diety. Ja polecam odżywkę wysokobiałkową, odżywkę typu gainer, odżywkę typu bulk i batony proteinowe.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów