Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Syndrom Lodówkowego Szperacza

Junior Member
    Po pierwsze zrobiłem badania (krew i mocz) wyszły idealne - to chyba zasługa w miarę zdrowego odżywiania, siłowni i aerobów (rower, chodzenie).
    Niestety np. dzisiejszej nocy obudziłem się po 2 godz snu i... biegiem do lodówki. Na szczęście był jogurt. Mam wyrozumiałą żonę, która chowa przede mną wszystkie słodycze w pokoju dziecka :-)

Rano niestety pierwsze4 co to kawa :-( (nie potrafię zmienić przyzwyczajeń), później spacer z psem i śniadanie. Posiłki staram się jeść bardzo urozmaicone w każdym razie dietetycznie. Łykam suple np. multiwitaminy, magnez i chrom.

W ciągu dnia nie mam "ciągotek" lodówkowych. Ale w nocy przemieniam się w zombi, które wstaje i przez sen wyjada wszystko co słodkie (węglowodany proste)...

Senior Member Awatar jagienkaFit
    a jak z krzywa cukrowa i białkiem osterj fazy?
    jesli chcesz przestac pic kawe rano na czczo => wrzody zoladka => nowotwor ukladu pokarmowego - zapraszam na priv, mozliwe ze jestes szybkim spalaczem

Haha... ten sydrom jak ulał do mnie pasuje Często tak mam NAjgorsze jak nie ma w lodowce nic dobrego;p

A ja bardzo prosto uporałem się z tym problemem. Polecam, częste posiłki i trzymanie w lodówce składników dań. Jak najdzie Cię głód, to nie będzie Ci się chciało gotować! Jak masz w lodówce gotowy posiłek, to aż żal go tam trzymać

Junior Member
    Co do nocnego podjadania, to jest to nawyk który można zastąpić innym , miałem ten sam problem 3 rano wstawałem i zjadałem np 2 tys kcal w postaci słodyczy ,2 tygodnie pracy z umysłem i eksperymentów i już jest zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam

Junior Member
    ja niestety tez mam ten problem ;/ czesto podjadam, a o bezcelowym otwieraniu lodowki juz nie wspomne.. ;p

Senior Member
    ja się śmieje, bo nie mam telewizora i często zaglądam do lodówki mówiąc " co tam ciekawego w tv" bo lodówka jest prawie jak kolorowy wyświetlacz;p

Ja mam tak że jak nie ma nic w lodówce to potem znów sprawdzam

Ja nie mam problemów z zaglądaniem do lodówki za to lubię zerknąć do szafki ze słodyczami. Więc najlepiej, gdy szafka słodyczowa jest całkiem pusta, wtedy nie ciągnie.

Jest wiele powodów podjadania. Intensywny tryb życia, obowiązki, dzień rozpoczynany od kawy bez śniadania, zjadania czegoś na szybko. Wieczorem głód jest najsilniejszy i zjada się o wtedy wiele za dużo. Sięgamy najczęściej po przekąski: te zdrowe i te mniej zdrowe. Podjadanie wywołane jest także m.in.:stresem, złością, długimi przerwami między głównymi posiłkami, znudzeniem.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów