Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Hirudoterapia

Junior Member

Hirudoterapia

W JAKICH CHOROBACH PIJAWKI WSPOMAGAJĄ LECZENIE

Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczy:
    choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby płuc i oskrzeli , choroby przewodu pokarmowego, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy , wysoki cholesterol , alergie, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, chorobę niedokrwienną, trudno gojące się rany, hemoroidy, choroby kobiece, bezpłodność, rwę kulszową, zapalenie korzonków, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory, procesy starzenia.

W 1996 roku potwierdzono badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na stymulację wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem, duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera (uzyskano już pierwsze pozytywne wyniki).

Ostatnio prowadzi się także z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej.

Pijawki są bardzo często wykorzystywane przy replantacjach kończyn, palców, skóry, piersi, uszu, przy kuracjach odmładzających itp.

Nazwa hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki - HIRUDO MEDICINALIS.

Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, ale regulując układ krążenia człowieka skutecznie leczy lub wspomaga leczenie wielu stanów chorobowych.

Wśród nich można wymienić:
    • Żylaki, zakrzepowe zapalenie żył
    • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (miażdżyca, Burger)
    • Trudno gojące się rany
    • Hemoroidy
    • Niektóre choroby kobiece
    • Rwę kulszową
    • Zapalenie korzonków
    • Bóle reumatyczne stawów
    • Obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy
    • Impotencję
    • Prostatę
    • Choroby kręgosłupa
    • Jest wykorzystywana przy replantacji kończyn, palców, skóry, piersi, uszu itp.
    • oraz przy kuracjach odmładzających
    • Cellulit
    • Choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie
    • Choroby płuc i oskrzeli
    • Wrzody żołądka i dwunastnicy
    • Niektóre alergie
    • Niektóre choroby skóry

Chcemy tu jeszcze raz wyraźnie zaznaczyć, że hirudoterapia nie jest leczeniem na "całe zło", ale powinna być jedną z procedur lekarskich służącą do efektywnej walki o zdrowie pacjenta.

Obecnie w większości cywilizowanych krajów (Stany Zjednoczone, Anglia, Rosja, Niemcy) hirudoterapia jest poważnym działem medycyny konwencjonalnej.

www. bonexpoznan.pl

dobrze wiedzieć o tych zaletach pijawek, dzięki za posta
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

Pijawki bardzo sprawdzają się podczas zakrzepicy. Niestety tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie doszło jeszcze do leczenia heparyną. Jednoczesne stosowanie leków na rozrzedzenie krwi i pijawek może spowodować krwotok.

Wiecie co, wszystko ok, ale jednak taka forma leczenia czegokolwiek do mnie nie przemawia, chociaż pamiętam, że jak byłam mała to chodziłam po lokalnej rzeczce pełnej pijawek i jakoś nie miałam z tym problemu, jak mi się przyczepiały do nóg... Brrrrrrrrrrrrrrrrrr...:-)

Uprawnienia umieszczania postów