Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Co zrobić, żeby potrawy nie były mdłe?

Co zrobić, żeby potrawy nie były mdłe?

A na dodatek, żeby były równocześnie zdrowe? Bo sol to przeciez biała śmierć...

Junior Member Awatar foofa
    ja doprawiam potrawy ziołami, świeżymi liśćmi - np. bazylią, natką albo ostatnio vegetą natur - nie ma konserwantów i polepszaczy, a za to ma wiele ziół i suszonych warzyw, odpowiednich do różnych potraw, np. do mozarelli z pomidorami albo szaszłyków

Zgadzam się z powyższą opinią,naturalne doprawianie potraw za pomoca ziół jest chyba najzdrowsze.

ragnar
    Guest
    Ja także polecam zioła, w tym moje ulubione - majeranek, oregano i chilli. Warto sięgnąć także po curry i kurkumę. Nadają potrawom egzotyczny posmak Jeśli sól to tylko morska, ale najlepiej z niej zrezygnować. Mnóstwo jej i tak w pokarmach, które przyjmujemy

Senior Member Awatar jagienkaFit
    popieram veety, kostki rosolowe, i inne dosmakowacze zawieraja sztuczne batwniki i glutaminian sodu, duuuzo ziol i ew. sol morska - ake odrobine, od 3 lat nie sole i dzieki temu rozrozniam prawdzie smaki potraw

Odradzam wszystko co nie pochodzi z polski nie jest zdrowe dla polaka. Jeżeli wychodzą pani mdłe potrawy tzn że jest coś nie tak z ich przygotowaniem. Nie potrzeba szprycować sztuczną solą bo każdy składnik ma tyle soli w sobie ile potrzeba!

Jeśli szukacie zdrowych i prawdziwych darów Natury do usprawnienia potraw to polecam zainteresować się kiełkami.

Senior Member Awatar jagienkaFit
    popieram kiełki i zarodki roślin, zioła świeże, pamiętajcie o młodych listkach pokrzywy, selerze naciowym, natce pietruszki, ew. soli morskiej ale w minimalnych ilosciach

Junior Member
    A co z wszystkimi pikantnymi przyprawami indyjskimi? Typu kurkuma, kardamon, pieprz indyjski? Słyszałam że one dobrze działają na trawienie, a mają naprawdę niepowtarzalny smak i aromat. Czy z nich tez trzeba rezygnować?

Junior Member
    kurkuma, kardamon, jak najbardziej polecane w zdrowych dietach! ważne, żeby jedzenie było urozmaicone, kolorowe i nie mdłe! jeśli jes zbyt jednorodne, to często szybko porzucamy nowy styl odżywiania i ... nieszczęście w postaci powrotu do dawnych, najczęściej niezdrowych nawyków żywieniowych gwarantowane... potwierdzam też opinie poprzedników: oregano, chilli, słodka papryka, curry, kurkuma, natka pietruszki czy liść laurowy w przypadku zup nadają im naprawdę niepowtarzalny smak i jedzenie smakuje sto razy lepiej niż solone

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów