Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Wybór uczelni

Wybór uczelni

Chciałem was się zapytać czy się kierujecie wybierając uczelnie?

Senior Member
    przede wszystkim czy jest na niej kierunek, który chce studiować a potem poczta pantoflowa i statystyki ilu studentów kończy, ilu znajduje poxniej pracę itp.

Kierunek + ranking ogólnopolski! ; )

Junior Member
    Ja wybierając uczelnie kierowałam się przede wszystkim tym czy jest to renomowana i państwowa uczelnia, ponieważ chciałam się wiele nauczyć na studiach. Ważne było również dla mnie czy jest kierunek, który mnie interesuje.

Nie tylko w państwowych można się wiele nauczyć,jest wiele prywatnych renomowanych szkół na bardzo wysokim poziomie. Z resztą mam porównanie,prawie 2 lata studiowałam w państwowej uczelni,teraz studiuje w prywatnej i nie żałuję,ani przez chwilę mojego wyboru. W Polsce panuje jeszcze przekonanie,że w prywatnych szkołach wystarczy płacić,żeby mieć papier,owszem takie szkoły też istnieją,ale nie można wrzucać wszystko do jednego wora.

ja prywatnych nie polecam chyba że te z najwyższej półki, poza tym polecam zobaczyć rankingi wprost i rzeczpospolitej... i popytać się znajomych najważniejszy jest kierunek i Twoje podejście - jeśli wiesz czym chcesz się zajmować to daż do tego

Junior Member
    Wsiądź w autobus i przejedź się do uczelni o której myślisz. Wejdź, pooglądaj studentów. Od razu poczujesz klimat lub jego brak. To tak już abstrahując od rankingów i statystyk ;-)

Senior Member
    Teraz nie ma potrzeby przyjazdu na uczelnię,większość formalności załatwisz przez internet. Osobiście musisz złożyć jedynie same papiery. Kieruj się także wynikami z matury i bądź przede wszystkim realistą

najlepiej kierować się sowimi możliwościami, uzdolnieniami i szansą na możliwość zatrudnienia lub założenia swojej działalności zgodnej z wiedza i doświadczeniem
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

Cytat Zamieszczone przez rider85 Zobacz posta
    Wsiądź w autobus i przejedź się do uczelni o której myślisz. Wejdź, pooglądaj studentów. Od razu poczujesz klimat lub jego brak. To tak już abstrahując od rankingów i statystyk ;-)
    Zgadzam się w 100%

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów