Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Wątek: Wybór uczelni

to też jest fajne wyjście
    http://www.open-info.eu/category/poradniki/

Junior Member

uczelnia

Hej, Czym się kierować nie wiem- chyba patrzeć na co chce się iść i czy taki kierunek tam jest. Ja wybrałem logistykę we Wrocławiu. Szkółka ponoć fajna mam tam już 2 kumpli ze szkoły. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu czy jakoś tak. Jutro jadę zobaczyć co i jak

Ja tym aby była mi ona wygodna i dawała dobre fachowe wykształcenie a nie tylko papier
    www.open-info.eu

Na chwile obecną najważniejsze przy wyborze uczelni czy tez kierunku studiów jest to czy kończąc je znajdziemy zatrudnienie. Na rynku pracy jest dość duży przesyt absolwentów najpopularniejszych kierunków tj: pedagogika, socjologia marketing i zarządzanie. Kończąc takie właśnie studia mamy małe szanse na zalezienie posady w zawodzie. W związku z tym grozi nam bezcelowe odwiedzanie Up w poszukiwaniu odpowiedniej oferty bądź przekwalifikowanie co dla świeżo upieczonego absolwenta nie jest zbyt miłe.

Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez robek Zobacz posta
    Chciałem was się zapytać czy się kierujecie wybierając uczelnie?
    Co do wyboru kierunku to trudna sprawa. Od 2 lat jestem na kierunku Logistyka w Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczelnia ma swoje minusy i plusy, jak wszędzie. Jakiś czas temu newseek opublikował ranking zawodów przyszłości, inżynier logistyk był na 3 miejscu, jest to pocieszające, ale zobaczymy jak to będzie z pracą. Wkrótce idę na praktyki- słyszałem że sporo studentów zdobywa w ten sposób pierwszą poważną prace. Zobaczymy jak to będzie w moim przypadku. Jak na razie nie żałuje wyboru Uczelni i kierunku. Jakieś perspektywy są.

Przy wyborze uczelni dobrze się rozeznać, które miejsce dana uczelnia/wydział/kierunek piastuje w ogólnopolskim rankingu - można to sprawdzić na stronie: uczelnie.pl

Junior Member

logistyka

Przeglądając ogłoszenia o pracę, nie można nie zauważyć, że w Polsce zaistniało zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki. Jeśli masz predyspozycje do tego zawodu, to kierunek wydaje się ciekawy.

Junior Member
    Ja się kierowałam tym, żeby było blisko, ale z tym nie miałam zbytnio problemu, w moim mieście są 3 uniwersytety.

Junior Member
    Czym się kierować? Napewno nie atmosferą w szkole, a tym, co możesz po niej robić. Najprościej- wyobraź sobie, że skonczyłeś studia i idziesz szukac pracy, już dziś.

Często w tym momencie pryska czar, chociaż mydlić sobie oczy mozna przez całe życie

Junior Member
    moim zdaniem trzeba mieć realistyczne podejście i dobrze w tym momencie wybrać dobrą uczelnie, na rynku liczy się dyplom uczelni, prywatne sa bardzo nisko cenione, więc pierwszy krok - idź na uczelnie państwową najlepiej UW? UJ? popatrz na rankingi a potem dostosuj swoje wyniki z matury i zainteresowania do kierunku

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów